Кримський каналВ обхід “Кримського мосту”, або як з’єднати Азовське море з Чорним

Україна може зробити окупований мордором Кримський півострів справжнім островом.

Відповідні проектні роботи в даний час проводяться

державним інститутом «Укргідропроект».

Суть проекту полягає в будівництві судноплавного Чорноморсько-Азовського каналу через Перекопський перешийок. Крім міркувань безпеки і оборони, така гідротехнічна споруда дозволить забезпечити також комерційне судноплавство між Чорним та Азовським морем, на якому знаходиться великий порт Маріуполь, зараз фактично блокований через контроль мокшанських окупаційних військ над Керченською протокою.

Загальна протяжність фарватеру каналу складе близько 120 кілометрів через Перекоп, Чонгарській протоку, затоку Сиваш і Арабатську стрілку. При цьому безпосередньо земляні роботи будуть потрібні лише на 20 кілометрах.

Як розповіла журналістам провідний інженер «Укргідропроекту» Тетяна Луніна, фахівці з України, Туреччини, Німеччини та Угорщини вже обстежили передбачувану трасу Чорноморсько-Азовського каналу.

На їхню думку, доведеться не тільки викопати канал шириною в 100 метрів через Арабатську стрілку і Перекопський перешийок, а й істотно поглибити фарватер в Сиваші і Чонгарській протоці. Його підсумкова глибина для нормального судноплавства повинна скласти 10-15 метрів.

Раніше на сайті президента України Петра Порошенка з’явилася петиція з пропозицією прорити канал між Азовським і Чорним морями, щоб забезпечити судноплавство в порти України. Автор петиції, розміщеній на президентському сайті, підкреслює, що даний крок посприяє створенню нових робочих місць, а довжина каналу буде не більше п’яти кілометрів.

«Керченський міст став перепоною для судноплавства України, ерефія буде використовувати його як шантаж України, також не зможуть пройти наші військові кораблі до Маріуполя, а цим каналом ми розв’яжемо собі руки, відновляться пасажирські перевезення, вантажні, військові. Це буде прорив азово-чорноморських портів України, з’являться десятки тисяч робочих місць нових, запрацює інфраструктура портів і міст, а також убезпечимо себе від можливої ​​агресії через Крим», – аргументує автор петиції.