правилаДо Верховної Ради подано законопроект, яким передбачається заборонити викладку на вітринах магазинів і торгових точок сигарет

Про те, що цей закон успішно запрацює, свідчить досвід

інших країн, які вже впровадили у себе подібну ініціативу.

Про це розповіла фахівець відділу профілактики вживання тютюну й алкоголю Центру громадського здоров’я МОЗ України Катерина Римаренко. За її словами, в результаті таких дій дійсно скорочується поширеність куріння, в першу чергу серед дітей-підлітків повідомляє ДНК з посиланням на Obozrevatel.

“Власне, ця законодавча ініціатива якраз і спрямована на те, щоб убезпечити молодь від початку куріння. Адже викладки сигарет у точках продажу – це вже прихована реклама сигарет”, – пояснила Римаренко.

Вона наголосила, що згідно з проведеними в Україні дослідженням, 72% дорослих українців сприймають такі викладки як рекламу. Хоча реклама тютюнових виробів в Україні суворо заборонена.

“Це один із способів, які винайшла індустрія для просування свого продукту. Контролювати виконання цього закону повинна Нацполіція”, – підсумувала експерт.

Раніше в економічний експерт Максим Праздніков розповів, коли українцям варто очікувати подорожчання сигарет. Він наголосив, що ціна за пачку може вирости до 110-120 гривень.