ресурсиКвітень став насиченим на новини у сфері освіти

Останні дні в соцмережах активно обговорюють як представник «Опозиційна платформи — За життя» народний депутат Ілля Кива під наглядом «тітушок» захистив кандидатську дисертацію. 

Захист її для Іллі Киви пройшов вдало. Члени комісії проголосували одностайно: 13 — за, 0 — проти. Від наукового ступеня Киву відділяє тільки остаточне рішення Міністерства освіти і науки України. Коротке відео з захисту кандидата опублікувала Українська правда.

Згідно із законодавством, наукові ступені доктора і кандидата наук присуджують спеціалізовані вчені ради за результатами прилюдного захисту дисертацій. Міносвіти затверджує такі рішення і видає дипломи доктора та кандидата наук.

Цікаво, що перед тим у квітні інтернет-спільноту сколихнула інша новина: теж про захист кандидатської роботи, але, на жаль, не успішний.

Журналістка та письменниця Олеся Яремчук присвятила 8 років свого життя роботі над дисертацією. Вона описала свій невдалий досвід захисту (до якого її так і не допустили), бюрократичне пекло та пропозиції дати хабаря. Після чого  соцмережі вибухнули та розділились — одні писали, що стаття журналістки принижує науковий світ, а інші фонтанували історіями схожих випадків, як не захистили курсову /диплом/ дисертацію через «усталені правила».

Звідусіль у спільнотах публікували пости про те, що сфера освіти прогнила і потрібно терміново щось змінювати.

Ці історії надихнули людей, і так на світ з’явився проект «OsvitaLeaks». Це аналог Wikileaks в освіті. Організація збиратиме історії про факти корупції та інші матеріали щодо недоброчесних представників академічного світу. 

«Зараз ці люди відчувають безкарність. Вони знають, що нічого їм не буде. Але цьому настав кінець. Коли відчиниться вікно можливостей, «OsvitaLeaks» будуть готові. Ми використаємо всі зібрані матеріали для того, щоб цих осіб засудили та покарали, — чи надамо в чесний суд, чи покладемо на стіл чесного міністра… Ми —  викладачі та професори, ми айтішники та журналісти. Ми — народ України, частина його», – пишуть організатори у соцмережах.

На сайті можна анонімно написати свою історію та завантажити докази факту корупції (фото, аудіо, відео, скріншоти). Детальна інструкція тут.

Розробники запевняють, що усі дані будуть надійно збережені на хмарних сервісах та ніколи не будуть опубліковані без згоди автора. Також без згоди дані не будуть передані у правоохоронні органи.