в Туреччині заарештовано 6 "шпигунів" "Газпрому" на тлі загострення війни в КарабасіНа тлі загострення війни в Нагірному Карабасі між росією і Туреччиною розгорівся шпигунський скандал

У Стамбулі заарештовані 6 співробітників за передачу секретної інформації, імовірно, «Газпрому».

У Туреччині заарештовано 6 співробітників компанії Bosphorus Gaz — найбільшого в країні покупця російського газу. Їх підозрюють у шпигунстві. Про це повідомило турецьке видання Daily Sabah, передає Д-НК.

Серед заарештованих опинився Емель Озтюрк, який є заступником керуючого директора Bosphorus Gaz. Відзначено, що всіх затримали під час передачі конфіденційної інформації агенту якоїсь іноземної енергетичної корпорації. Ймовірно, мова йде про російський «Газпром».

Справа в тому, що власником Вosphorus Gaz до 2018 року була саме ця російська державна корпорація. За даними видання, в даному випадку мова йде про «політичне і військове шпигунстві». Показово, що розслідування ведуть дві структури — Нацрозвідка Туреччини, а також Управління по боротьбі з фінансовими злочинами.

Слідство вважає, що Озтюрк передавав іноземній корпорації інформацію про обсяги закупівлі газу, а також ціни. Це тривало як мінімум з квітня 2020 року. Є також інформація, що представник Вosphorus Gaz міг поділитися з росіянами відомостями про нові газові родовища Туреччини в Чорному морі.

Варто відзначити, що в останні роки відносини росії і Туреччини залишаються в напрузі. Офіційно сторони зберігають стриманість, проте їх вчинки дуже промовисті. Так, показовим є майже повна відмова Туреччиною від російського газу влітку нинішнього року. У червні турки купили всього 0,002 млрд кубометрів російського «блакитного палива», тоді як на початку року обсяг перевищував 2 млрд кубометрів. російський газ Анкара замінює азербайджанським. Під загрозою опинилися майбутні енергетичні угоди Анкари і Москви.