На одну привабливу відпочинкову локацію цього літа у Дрогобичі стане більше

Парк Богдана Хмельницького, який кілька років поспіль перебував у занедбаному стані, а озеро було зміліле – сьогодні претендує стати зеленою відпочинковою родзинкою міста, передає ДНК.

Напередодні літнього сезону в парку організували масштабну толоку. Її ініціатором виступило КП «СМУ» та безпосередньо Дільниця Зеленого господарства. Як розповіла керівник Дільниці Наталія Пилипів – під час толоки заплановано викоситу траву по периметру озера, очистити плесо водойми від сміття та трави, підсипати доріжки біля озера, прибирати  стихійні сміттєзвалища зі сторони Млинок та Модрич, розчистити сміттєві греблі на річці Тисмениця. Толоку приурочили до Європейського Дня парків. До благоустрою, окрім комунальників, долучились небайдужі мешканці міста, працівники КУ «Інститут міста Дрогобича», приватні структури, студенти  біологічного факультету ДДПУ імені І.Франка, а також представники ГО «БУР».

Толока  – це вперше чергу не просто допомога комунальникам, а й можливість залучити людей, свідому громаду міста, яка буде відпочивати в парку, до тих процесів і робіт, яких потребує територія паркової зони. Під час толоки люди на власні очі мають змогу побачили, який об’єм робіт є в парку, якого благоустрою він потребує. І найголовніше – не смітитимуть після того, коли особисто приберуть тут. Оскільки, окремо закріпленого прибиральника за територією парку  немає. Однак, щопонеділка ми виносимо звідси по 6 великих 120 літрових пакетів сміття. Це означає, що мешканці, які тут відпочивають у вихідні дні та впродовж тижня, не свідомі. Тому закликаємо усіх  – не нищити зелені легені нашого міста – парки та дбати про їхній благоустрій і чистоту, – наголошує Наталія Пилипів.

Окрім толоки, якісні зміни у парку Богдана Хмельницького силами КП «СМУ» та Дільниці зеленого господарства розпочали ще у 2020 році. Так, комунальні служби розчищали територію парку від чагарників та самосівів. Паралельно проводили роботи з очистки чаші озера та наповнення його водою. Озеленили й територію. Навколо озера та пішохідних доріжок висадили нові дерева – верби та сосни. У 2021 р. тут провели зарибнення.

Починаючи з 10 червня цього року на озері Богдана Хмельницького можна буде ловити рибу – зазначає керівник КП «СМУ» Володимир Суда. Також з 10 червня на озеро запустять катамарани, на яких матимуть змогу кататись дорослі та діти. Триває процес над відновленням стежок для піших прогулянок навколо плеса озера.

Прикладаємо максимальних зусиль для того, щоб озеро і парк стали зеленою перлиною міста та улюбленим місцем для відпочинку дрогобичан. Завершуємо роботи із освітлення території. А для того, щоб не виникало скокуси у несумлінних мешканців шось знищити чи розбити – встановимо по периметру камери відеоспостереження. Також плануємо збільшити кількість наявних лавочок біля озера та встановити додаткові альтанки для відпочинку сімей. У планах – облаштувати невелику зону для засмагання, хоча наголошуємо – купатись в озері є заборонено. Зона буде суто відпочинкова, – зазначає Володимир Суда.