коронавірус в ЛавріКиєво-Печерська лавра стала вогнищем коронавірусу: вже 93 хворих

У Києво-Печерській лаврі підтвердили 63 нових випадків коронавірусу, загальна кількість хворих священнослужителів у монастирі — вже 90. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко.

12 квітня стало відомо про смерть одного монаха. Проте лавра не вказує, від чого саме. 13 квітня ЗМІ повідомили і про другу можливу смерть серед братії монастиря.

«За минулу добу 63 нових випадків, там вже понад 90 підтверджених», — заявив пан Кличко.

Раніше Кличко повідомив про 30 хворих, тож загальна їхня кількість складає 93.

Лавра за рішенням комісії з надзвичайних ситуацій повністю закривається на карантин, наголосив мер.

«Звертаюсь до МВС проконтролювати дотримання рішення», — додав Кличко.

У лаврі оголосили карантин, коли 6 квітня там підтвердили перші чотири випадки коронавірусу.

Хворіє також її намісник митрополит Павло. Він здав тест на коронавірус, проте у своєму відеозверненні не уточнив його результат. Низка ЗМІ повідомляє, що митрополит Павло вже перебуває у лікарні, але офіційно лавра це не коментує.

коронавірус в Лаврі

В Олександрійвській лікарні Києва також лікується з підтвердженим коронавірусом намісник Іонинського монастиря Києва архієпископ Іона.

На вербну неділю багато церков в Україні, зокрема, які представляють УПЦ МП, не дотримались правил карантину та святили вербу з масовим зібранням вірянь.

коронавірус в Лаврі

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що трьох священникам за це виписали адміністративні протоколи.

8 квітня влада заявила про заборону прихожанам відвідувати служби. Ходити у храм можна не більше двом вірянам одночасно.

Проводити служби у дворі храмів та святити вербу чи паски теж не можна.

Вірус у Лаврі

У Києво-Печерській лаврі 4 квітня провели тестування на коронавірус братії монастиря, а також її намісника митрополита Павла.

Спочатку у чотирьох з них виявили коронавірус. У відеозверненні митрополит Павло сказав, що хворіє, але не визнав прямо, що в нього коронавірус.

На період карантину богослужіння у лаврі вирішили проводити у закритому режимі — без допуску до храмів вірян. Богослужіння показують в інтернеті.

9 квітня мер столиці повідомив вже про 30 підтверджених випадків хвороби у лаврі. Перед тим намісник лаври закликав вірян ходити до храму і не боятись коронавірусу.

Києво-Печерська лавра є однією з найбільших православних святинь. Вона перебуває в користуванні УПЦ Московського патріархату.

Карантин в Іонинському монастирі

Ще один православний монастир Києва — Свято-Троїцький Іонинський — вже закрився на карантин, а його намісник архієпископ Іона (Черепанов) повідомив про позитивний результат тесту на коронавірус і його шпиталізували в Олександрівську лікарню.

коронавірус в Лаврі

Вербна неділя у масках і паски поштою: карантинні великодні свята в Україні
Монастир розташований у ботанічному саду Києва і є одним з найвідоміших в столиці.

«Друзі, ось і мене зачепила світова хвороба. Після недільної служби на вулиці в мене піднялась температура, у понеділок дійшла до 38, і я про всяк випадок зробив тест. Вчора стало відомо, що він позитивний», — написав архієпископ Обухівський Іона, який є вікарним єпископом Київської митрополії.

Він каже, що перебуває у повній ізоляції, служби в монастирі йдуть, але без прихожан.

Монастир, як і ботанічний сад, на карантині, уточнив він. Де він заразився, єпископ не знає.

Раніше монахи монастиря писали у соціальних мережах, що їхній намісник захворів, хоча спочатку заперечував проблему і саму небезпеку пандемії.

Іонинський монастир підпорядковується УПЦ Московського патріархату.

«Моліться, постіться, ходіть у храм»

13 березня на YouTube-каналі Києво-Печерської лаври з’явилося відеозвернення митрополита УПЦ МП Павла під назвою «Карантин: чи скасують богослужіння».

У ньому настоятель заявив, що «найстрашніша епідемія — це гріх, який руйнує людську природу».

«Не бійтесь нічого, не жахайтеся подій, які йдуть, а вони будуть, і буде ще гірше, якщо ми не покаємося», — наголосив владика Павло.

«Від нас сьогодні потрібне єдине: моліться, постіться, ходіть у храм, причащайтесь і причащайте дітей маленьких. Не дивіться: старше покоління чи молодше. Всі поспішайте до храму», — закликав він.

Він також розкритикував «укази безумних велінь, щоб сьогодні не ходили до храмів».

«Ми живемо у вільній, як називають сьогодні, демократичній країні. І ніхто не має права змусити мене не ходити до храму», — відзначив митрополит Павло.

Він запевнив, що не дозволить закрити Києво-Печерську лавру: «Ми будемо ходити хресними ходами, будемо цілодобово молитися».

Сам Павло ще 31 березня брав участь у постригу монахів лаври.

В останні дні з’являється все більше повідомлень про хворих на коронавірус священнослужителів.

Влада Молдови раніше повідомила, що у групи паломників до Почаївської лаври після повернення додому виявили коронавірус.

У самій лаврі наразі заперечують наявність хворих на коронавірус, але тестів там не проводили.

Проте влада Почаєва нещодавно заявила про позитивний тест священника. ЗМІ повідомляють, що він може бути з Почаївської лаври.

Джерело