На фасаді ліцею № 16 імені Юрія Дрогобича планують розмістити патріотичний стінопис

З такою ініціативою виступила адміністрація закладу, передає ДНК.

Ескізну пропозицію майбутнього муралу розробила для освітнього закладу місцева художниця Христина Соломчак, яка, до слова, є авторкою проекту «Алея пам’яті», що вшановує полеглих захисників України. Дозвіл на розміщення муралу було надано сьогодні рішенням виконкому Дрогобицької міської ради.

Патріотичний стінопис планують розмістити на фасаді, над центральним входом до ліцею. Раніше тут була стара керамічна мозаїка, яку облаштували на фасаді школи ще в 80-х роках минулого століття. Вона перебувала в аварійному стані та становила загрозу безпеці учнів та педагогів.

Відтак наприкінці літа 2022 року старий радянський барельєф з фасаду демонтували, а керівництво закладу вже тоді висловило наміри намалювати на його місці патріотичний мурал. На першому році повномасштабної війни реалізувати задум не змогли, так як ліцей №16 був одним із закладів, на який випало чи не найбільше навантаження. Тут проживала та харчувалась велика кількість внутрішньо переміщених осіб та був облаштований один зі складів гуманітарної допомоги, прийому та сортування закордонних вантажів.

Після отримання необхідного погодження, школа зможе приступити до реалізації проекту. Виконувати роботи планують влітку.

«Задум доведеться реалізовувати власними силами, тому ми будемо вдячні кожному, хто підтримає нас в цій роботі та долучиться спонсорською підтримкою до нашого патріотичного проекту» – наголошує директорка Ліцею № 16 Наталія Чайковська.