дошкільний закладВ лютому, в Дережицькому навчальному закладі відбулася довгоочікувана подія – відкриття дошкільної групи з короткотривалим перебуванням дітей

Дошкільна група в Дережицькій школі облаштована за кошти районного бюджету, з допомогою сільської громади на чолі з Марією Мацюрович. У відремонтованому та обладнаному приміщенні навчатимуться 18 діток.

Як зазначив директор школи Роман Гуменюк у своєму виступі: «Сьогодні до нашого села прийшло свято, якого ми так довго чекали. Дережицька школа відкрилась у 1907 році, було тільки 2 класи і навчання велося польською мовою. У 1936 році відкрився маленький садочок, який проіснував 5 років, оскільки почалася війна. І 88 років у нас не було садочка. Тому сьогодні у нас свято, якому раді і батьки, і діти, і вся сільська громада. До цієї справи долучилися всі: районна і місцева влада, дирекція і вчителі, батьки, громада і церква. Хочу їм подякувати за сприяння у цьому. Багато батьків з села возять діточок до Дрогобича, але дуже раді, що з березня будуть ходити до свого садочка в селі».

З цією подією дітей вітали голова районної ради Михайло Сікора, голова райдержадмінстрації Володимир Шутко, сільський голова Дережич Марія Мацюрович, начальник фінансового управління РДА Віталій Перхун, керівник апарату РДА Руслан Щерба, начальник районного відділу освіти Іван Стецко, депутат районної ради Богдан Захарко, сільські голови Попелів та Модрич та інші запрошені гості.

Голова РДА Володимир Шутко сказав таке: «Завдяки старанню сільського голови пані Марії, та нашої підтримки сьогодні ми маємо маленьке свято – даруємо садочок для цих маленьких діточок. Тут хороша аура, бачимо щирі очі батьків, яким не треба буде возити діточок до Дрогобича, вони будуть тут доглянуті, в теплі, матимуть всі умови для розвитку».

На завершення голова сільської ради Дережич Марія Мацюрович передовсім подякувала Господу Богу, що дав їй мужності та сили, а владі що допомогли їй це втілити, бо з бюджетом села вони б такого нічого не зробили.

Після урочистих вітань, пісень і віршів у виконанні учнів та дошкільнят було перерізано символічну стрічку, і учні попрямували до затишного класу.
Отці Юрій та Ярослав відслужили молитву, освятили садочок та благословили дітей на подальше навчання у нововідкритому дошкільному закладі.

Андрій БІЛЕЦЬКИЙ
Фото Ігора ЧИЖА