курорт ТрускавецьФієста означає свято. Свято в латинській традиції – це колоритне дійство, народне гуляння, карнавал, видовища, повна віддача себе пісні, танцю, радості. Не бракувало радості та видовищ і на «Трускавецькій фієсті»

Як повідомляє Дрогобиччина — новини краю з посиланням на Трускавецький вісник напевно, й самі організатори фестивалю сучасної української пісні «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати» -2016» не очікували такого шаленого успіху. Новий щойно започаткований фестиваль зібрав понад 120 учасників (а одним учасником вважається і колектив у 50 або й більше осіб). Серед учасників виявилися такі таланти, що навіть столичні шоу можуть позаздрити. В журі зібралися всенародно улюблені зірки. На байк-шоу і на фестиваль кулешу прибула рекордна як для Трускавця кількість глядачів. І до всього цього – як на замовлення, прекрасна погода. У суботу – ясне сонечко цілий день, а під вечір, коли розпочалася «Фієста» – приємна прохолода. Хмари в неділю теж сприяли комфортній температурі, а дощ не випав попри прогнози скептиків. Так що ніщо не завадило в ці травневі дні гарно пофієстити.

Розпочався фестиваль у суботу зранку – з прослуховування учасників, яке проходило в концертному залі готельно-курортного комплексу «Карпати». Конкурсна програма тривала два дні і була дуже насиченою. Вокалісти та хореографічні колективи з Києва, Херсона, Чернігова, Черкас, Кривого Рогу, Луцька, Львова, Івано-Франківська, Южного на Одещині, Золочева, Жидачева, Дрогобича, Трускавця, Самбора на Львівщині та багатьох інших міст демонстрували свої таланти. Журі мало нелегку роботу – з-посеред великого розмаїття талантів відзначити найкращих, найдостойніших.

Пісні про кохання та мир, про маму та прекрасний навколишній світ стали яскравою ілюстрацією того, що задум організаторів фестивалю вдався. «Трускавецька фієста» дійсно стала святом української пісні, яка потребує підтримки держави, меценатів, народу.

Не менш видовищним був фестиваль і другого дня. В неділю, 22 травня, всі заходи відбувалися в «Карпатах». Прослуховування тривали до 15.30, після чого журі зібралося за закритими дверима, щоб винести остаточний вердикт. А в цей час в ландшафтному парку «Підгір`я» біля оздоровниці було яскраво, гамірно та весело. Кухарі та воїни АТО готували куліш, діти малювали малюнки для українських воїнів, проходили майстер-класи та ярмарок. Ті, хто вперше побував у парку «Підгір`я», а це зокрема відпочивальники з деяких інших трускавецьких санаторіїв, дивувалися, наскільки тут гарно, роздивлялися екзотичні кущі та дерева, фотографувалися на фоні тварин (на території є міні-зоопарк з оленями, рисями, амурським леопардом, фазанами та іншими тваринами і птахами). Поруч продавалися смаколики, а також сувеніри на згадку про фестивальне дійство.

І ось – урочисте звучання фанфар і заключна частина. Майже годину тривала офіційна церемонія виголошення подяк, вручення призів та дипломів. Дипломи лауреатів, відзнаки за треті, другі та перші місця і Гран-прі вручали учасникам та переможцям «Трускавецької фієсти» фундатор фестивалю, гендиректор «Карпат» Лев Грицак, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, голова Товариства сприяння обороні України, генерал Віктор Тимченко, Народні артисти України Катерина Бужинська, Павло Зібров, Микола Свидюк, Олександр Василенко, Заслужений артист України Віктор Павлік, головний режисер-постановник фестивалю-конкурсу, Заслужений працівник культури України Олег Гафткович, головний диригент Львівського обласного драматичного театру ім. Ю. Дрогобича, заслужений діяч мистецтв України Микола Михаць, композитор, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, музичний керівник фестивалю-конкурсу Леонід Попернацький, голова Львівського обласного відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», заслужений діяч естрадного мистецтва України, головний балетмейстер фестивалю-конкурсу Тарас Шіт, Заслужений діяч мистецтв України, поет-пісняр, редактор Дрогобицького регіонального радіо “Франкова земля” Йосип Фиштик, директор центру розваг, відпочинку та інформації ГКК «Карпати» Зоряна Конопельська.

Слід відмітити, що активну участь у «Трускавецькій фієсті» взяли юні трускавецькі таланти, зокрема Зразковий хореографічний ансамбль «Золоті діти» Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького (керівники ансамблю Ніна та Олександр Мойсеєнки), етно-гурт «Цюхів верх» (керівник – викладач ТДШМ Орест Баб`як), талановиті Оля Ярош, Наталія Тершак, Анастасія Теніхівська, Юната Аторвін та інші таланти Трускавця. Спеціальний приз за патріотизм та блискучу постановку отримав колектив з Дрогобича – Зразковий ансамбль сучасного естрадного танцю «Free Dance» (керівник Йосип Карпін).

Та все-таки абсолютну більшість учасників «Трускавецької фієсти» становили гості. Їм і дісталися Гран-прі фестивалю в різних номінаціях. Для прикладу, за віртуозну гру на саксофоні Гран-прі отримав згаданий вище Микола Загродський з Херсона; хлопець також отримав друге та перше місця в інших номінаціях. Радості лауреатів нагород не було меж. Отримати визнання від такого солідного журі означає для них повірити в себе, продовжувати розвивати свої таланти, вдосконалюватися і назавжди закарбувати в пам`яті згадку про таку визначну подію як Перша Фієста у Трускавці.

Гала-концерт був грандіозним – знову співали Народні та Заслужені артисти, співали та танцювали переможці фестивалю, яких публіка обдаровувала щедрими оплесками. Велике гуляння в «Карпатах» завершилося під вечір. А о 21.00 на трускавчан та гостей міста чекала нова атракція – вогняне шоу від байкерів. Ті, хто побував на ньому, кажуть, що воно перевершило всі сподівання.

Фестиваль сучасної української пісні «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»-2016» завершився, свято вдалося на славу. Яскраві та приємні враження від цих вихідних отримали не лише конкурсанти, а й глядачі. Вдало підібраний час заходів, видовищні байк-шоу, різноманіття пісенних та хореографічних жанрів, популяризація рідного, українського – всі ці компоненти створили вражаючу цілісну картину свята. Залишається сподіватися, що наступні фестивалі пісні «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати» будуть тримати цей високий рівень, якого вдалося осягнути з першого разу.

Ідея генерального директора Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» Лева Грицака щодо підтримки та популяризації сучасної української пісні спрацювала. Успіх фестивалю свідчить про те, що в української пісні є величезний потенціал, який потрібно відкривати та розвивати. Тож щира подяка засновникам фестивалю, а це ТзОВ «ГКК «Карпати», Трускавецька міська рада, творча спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», центральна дирекція Українського радіо, ТРК «Тоніс», ТРК «5 канал», ВГО «Агентство охорони прав виконавців». Фієста завершилася, хай живе фієста! До нових зустрічей, фестиваль «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»!

Володимир Ключак