День СхідниціВідомий естрадний співак Народний артист України Іван Попович не приховував, що десь не сподівався під час чергової творчої поїздки до Східниці відкрити для себе серед гір досі невідому для себе перлину

У рамках святкових заходів, приурочених до відзначення 502-річниці селища, східничани зуміли і пошанувати свого визначного земляка Омеляна Стоцького, який своєю дослідницькою працею заклав основи для розвитку Східниці як курорту, і розширити коло своїх партнерів, уклавши угоду про співпрацю із гміною Юзефів над Віслою, і, зрозуміло, щиро потішитися власним досягненням разом із Народним артистом України Іваном Поповичем та відомим гуртом сучасної української електронної музики «Онука».

На сцені народно-пісенного фестивалю «Східницьке літо», у рамках якого, власне, і відбувалися усі заходи Дня курорту Східниці, виступали і менш імениті творчі колективи із Борислава, Дрогобича, Стрия та Миколаєва, проте мусимо відзначити, що неперевершену атмосферу свята доброзичливості та відкритості формували самі східничани разом із Східницьким селищним головою Іваном Піляком.

Відомий естрадний співак Народний артист України Іван Попович не приховував, що десь не сподівався під час чергової творчої поїздки до Східниці відкрити для себе серед гір досі невідому для себе перлину. Щільний творчий графік не давав можливості співаку детальніше познайомитися із курортом, але уже із того, що йому вдалося побачити, можна зробити висновок, що Східниця має дуже доброго керівника.

Особливе враження на артиста у Східниці справив літній театр. За висловом співака, такою літньою сценою, де б усе було продумано до дрібниць, може похвалитися не кожне велике місто в Україні. А тут маленька Східниця – і такий амфітеатр із прекрасною сценою та унікальною акустикою. Та все ж найприємніші враження на артиста у Східниці справили східничани та гості селища. «Маючи такого гарного і вдячного глядача, Східниця не може бути поганою», – наголосив Іван Попович.

Під час святкування Дня курорту Східниці було дуже багато приємних моментів, несподіванок, вітань та побажань, а то й просто звичайних добрих речей, які у буденні дні пройшли б повз увагу. Повага до людини та її щоденних потреб стали нормою життя та взаємин між східничанами та гостями селища. Проте, як наголосив у вступному слові, Східницький селищний голова Іван Піляк, східничани та гості селища повинні завжди пам’ятати, що святкові заходи Дня курорту Східниці приурочені до Дня народження першовідкривача Східницьких мінеральних джерел Омеляна Стоцького. Саме завдяки майже тридцятирічній боротьбі Омеляна Стоцького з бюрократичним апаратом за визнання цілющих і оздоровчих властивостей східницьких джерел Східниця отримала можливість розвиватися як бальнеологічний курорт.

На честь свого славного земляка східничани у рамках відзначення Дня курорту уже декілька років поспіль проводять дитячий вокальний конкурс, у якому активно змагаються не лише маленькі східничани, але й діти з усіх куточків України, які приїжджають на відпочинок до селища. Цього року справжньою несподіванкою для учасників конкурсу став виступ трирічної Вікторії Жереб, яка вперше вийшла на велику сцену і заспівала пісню «Мамине сонечко». Зрозуміло, що маленька Вікторія мусіла відчувати підтримку мами, проте глядачі були захоплені виступом маленької співачки.

Детальніше про відзначення Дня курорту Східниці читайте у наступному числі газети.

Петро МАГУР