отримання ТомосуУкраїнська делегація прибула до турецького Стамбула для підписання та отримання від Вселенського патріарха Варфоломія Томосу про автокефалію Православної церкви України

Про прибуття до Стамбула повідомив спікер Верховної Ради

Андрій Парубій та оприлюднив фото частини української делегації, передає ДНК.

На церемонію, окрім предстоятеля новоствореної Православної церкви України Епіфанія, також прибув президент України 2005-2010 років Віктор Ющенко та міністр оборони Степан Полторак.

Посол України в Туреччині Андрій Сибіга також оприлюднив фото прибуття до Стамбулу президента України Петра Порошенка та його дружини Марини Порошенко.

отримання Томосу

Сьогодні, 5 січня, Вселенський патріарх офіційно підпише Томос про автокефалію Української православної церкви. 6 січня обраний предстоятель Православної церкви України Епіфаній отримає томос від Константинопольського патріарха.

Уже 7 січня томос про автокефалію об’єднаної Православної церкви України виставлять у трапезному храмі Софійського собору (Малій Софії) — усі охочі зможуть його побачити після того, як предстоятель помісної церкви Епіфаній проведе різдвяну літургію.

15 грудня на Об’єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.