порт ЛотосУкраїна в повному обсязі відновила держконтроль над в’єтнамським портом Лотос

Про це заявив Володимир Омелян, міністр інфраструктури, передає ДНК. За його зізнанням, історія з портом Лотос, що знаходяться поблизу в’єтнамського Хошиміну, ще в 2015-му здавалася безнадійною.

“Будь-які спроби повернути державний актив натикалися на загрози і ігнорування з боку тих ділків, що влаштували захоплення порту”, – зазначив міністр, підкресливши, як ті сподівалися, що цей факт забудеться, або коли небудь вийде досягти домовленостей.

Україна є співвласником порту, частка власності – 37 відсотків. Це був актив збанкрутілого Чорноморського морського пароплавства. З 2011-го портом припинено виплату дивідендів Україні. “На злочинні переговори ніхто не пішов, – продовжує Омелян. – Заступник міністра Юрій Лавренюк з СБУ і НАБУ повернули прапор України над портом”.

За його словами, в даний час виплатять 250 000 доларів в якості дивідендів, а після того як буде проведено аудит, сума збільшиться в кілька разів. Крім того, Омелян підкреслив, що зараз у державній власності України 14 портів, а після того як буде повернуто Крим, їх стане 19. У відомстві зазначають, що порт Лотос буде проданий або туди направлять менеджерів для здійснення спільного управління.