Red Bull Paper WingsЦими вихідними в австрійському Зальцбурзі пройшов фіналом п’ятого Red Bull Paper Wings

Переможців Чемпіонату світу зі запуску паперових літаків визначали у трьох категоріях.

Про це повідомляють організатори, передає ДНК.

Серед 58 країн Катерина Агафонова з України стала першою в історії змагання жінкою, що завоювала титул Чемпіонки, з перемогою у категорії Креативний пілотаж. Літак Камерона Кларка з Австралії здійснив найтриваліший за часом політ, тоді як Джейк Харді зі США став Чемпіоном у категорії Найдовша Відстань.

Red Bull Paper Wings

Світовий фінал Red Bull Paper Wings 2019 приймав 176 спортсменів зі всього світу протягом інтенсивного дводенного змагання, яке завершилося супер-фіналом у знаменитому зальцбурзькому Ангар-7 у ці вихідні. Поєднання змагальних пристрастей та реву вболівальників усіх присутніх країн, робили атмосферу заходу дуже хвилюючою.

Ось все, що потрібно знати про Світовий Фінал Чемпіонату Red Bull Paper Wings:

— Світовий фінал Red Bull Paper Wings 2019 став кульмінацією 437 відбіркових турнірів у 58 країнах та зусиль понад 52 тисяч учасників по всьому світу.

— Від України брали участь Євген Лохтін з Києва (Тривалість польоту), Катерина Агафонова з Києва (Креативний Пілотаж) та Андрій Демчук зі Львова (Найдовша Відстань)

— Категорія Тривалість польоту. У фінал потрапили пілоти з Австралії, США, Македонії, Великобританії, Ірландії, Німеччини, Естонії та Італії. Боротьба між Камероном Кларком з Австралії та Вінсом Шолльом з Великобританії була запеклою, і тоді як літаки здіймалися високо в скляну дугу Ангару-7 і спускалися до вражених глядачів, таки завершилася перемогою Кларка з тривалістю польоту його паперового літака — 13,33 с.

— Категорія Креативний Пілотаж. Дуже високі очікування були щодо супер-фіналу в категорії Креативного пілотажу, в якому пілоти запускають свої літаки протягом 60-секундного творчого перформансу (презентації). Судді Бі-Бой Wing, пілот Red Bull Air Race Міка Бражо та легенда BASE-джампінгу Седрік Дюмон спостерігали, як пілоти з Японії, Польщі, України, Шрі-Ланки, Оману, Іспанії, США, Австрії, Австралії та Словаччини змагалися з залученням музики, костюмів, реквізиту і, звичайно ж, паперових літаків. Переможницею стала єдина дівчина, що ввійшла до цьогорічного Суперфіналу зі всіх категорій, і перша дівчина, яка коли-небудь завойовувала чемпіонат Red Bull Paper Wings, — Катерина Агафонова з України. Її ритмічна гімнастика отримала 27 балів з 30 можливих, в тому числі єдині на Чемпіонаті 10 балів від враженого Седріка Дюмона.

Red Bull Paper Wings

— Категорія Найдовша Відстань. Пілоти з Австрії, Пакистану, Сербії, Чилі, Росії, США, Косово, Словенії, Таїланду та Бразилії зіткнулися в Суперфіналі на найдовшу відстань, яка до міліметра вимірювалась на 70-метровій злітній смузі. Джейк Харді зі США запустив свій літак на 56.61 м, таким чином отримавши перемогу над Лазарем Крстіком зі Сербії.