Українські морякиМосковітський суд продовжив арешт військовополоненим українським морякам

Захопленим на Азові військовополоненим українським морякам суд у Москві продовжив арешт іще на три місяці.

Про це повідомив журналіст Роман Цимбалюк з засідання суду в Facebook.

Згідно із рішенням Лефортовського районного суду Москви, українські моряки пробудуть за ґратами до 24 жовтня 2019 року.

«Дива не сталося. Арешт військовим морякам продовжено ще на 3 місяці, до 24 жовтня 2019 року. Всього до 10 місяців. Поки вердикт оголошено щодо першої групи: — Михайло Власюк — Богдан Головаш — Денис Гриценко — Андрій Драч — В’ячеслав Зінченко — Сергій Попов», — написав Цимбалюк.

За його словами, це означає, що аналогічні рішення будуть стосовно всіх.

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви у закритому режимі розглядав клопотання слідчих ФСБ Росії про продовження арешту українським військовим морякам.

Моряки відмовилися відповідати на запитання суду, пославшись на Женевську конвенцію про статус військовополонених.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетинанні кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов’язав Росію звільнити захоплених моряків і кораблі. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і суден.

Росія відмовилася виконати наказ Трибуналу ООН. У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових кораблів і моряків.

9 липня російське слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24-м військовополоненим українським морякам.