PfizerВже у травні Україна очікує отримати близько мільйона доз вакцини проти коронавірусу від Pfizer

473 тисячі доз у межах глобальної ініціативи COVAX та до 500 тисяч доз — у межах прямого контракту з компанією-виробником.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на одному з ТВ каналів, передає Д-НК.   

Зокрема МОЗ отримало підтвердження про постачання 473 850 доз вакцини до 17-18 травня. Також у травні Україна має отримати за прямим контрактом із фармкомпанією до 500 тисяч доз препарату.

Отриману вакцину в МОЗ планують використати для щеплення людей від 60 років.

Також до кінця місяця до України має прибути чергова партія китайської вакцини проти коронавірусу CoronaVac.

«Ми сьогодні отримали підтвердження, зокрема від посла Китаю в Україні, що такі 500 тисяч доз вакцини повинні прибути в Україну до 30 квітня», ㅡ сказав Степанов.

Окрім того, як зазначав головний санітарний лікар Віктор Ляшко, 21 квітня Україна отримала лист від COVAX про те, що до кінця травня мають привезти ще 1 млн 400 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio (вироблена у Південній Кореї).

Вакцинація проти коронавірусу триває у нас із 24 лютого. Наразі роблять щеплення медикам, військовим, правоохоронцям, літнім людям.

Вакцинують препаратом CoviShield (500 тисяч доз), що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні.

23 квітня в Україну прибула партія з 367 200 доз препарату AstraZeneca, яку виготовили на потужностях Південної Кореї. Її доставили в межах глобальної ініціативи COVAX. У травні Україна очікує отримати чергову партію цієї вакцини.

Також в Україні щеплять китайським препаратом CoronaVac (200 тисяч доз) та американським Pfizer (117 тисяч доз).

Останній препарат Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 10 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.