Кастрація котів — це операція, що полягає у хірургічному видаленні статевих залоз. Крім хірургічних методів, існують інші способи припинення статевої поведінки та запобігання появі небажаного потомства, проте у випадку з котами більшість препаратів не є безпечними, і не рекомендовані для використання, через те, що вони серйозно впливають на стан організму і провокують розвиток патологій.

Кастрація кота (Львів). У якому віці каструвати кота?

Ветеринарні лікарі рекомендують каструвати котів, починаючи з віку 5-7 місяців. Це вік початку статевого дозрівання котів. Швидкість статевого дозрівання в усіх індивідуальна, але якщо є ризик отримання небажаного потомства, відкладати кастрацію на більш пізні терміни немає сенсу. Але каструвати кота можна в любому віці.

У деяких випадках може бути рекомендована рання кастрація (віком від 3 місяців). Проведення операції у цьому віці широко практикується у країнах Європи та в Америці, для продажу з розплідників котів пет-класу, тобто не призначених для подальшого використання у племінній роботі.

Чому потрібна кастрація?

Кастрація кота у ветеринарній клініці Доктор Вет (Львів) – надійний спосіб профілактувати одразу кілька серйозних проблем, які пов’язаних з його проживанням в домашніх умовах, так і з його здоров’ям:

  • відсутність ризику незапланованого запліднення;
  • кіт припиняє мітити територію – це прояв статевої поведінки;
  • профілактується ризик розвитку новоутворень передміхурової та молочних залоз.

Власники часто переживають, що кіт після кастрації буде товстим і лінивим. Насправді після кастрації потреби в калоріях у котів знижуються, проте для того, щоб уникнути ожиріння, необхідно лише перевести його на раціон для кастрованих тварин (або зменшити норму поточного корму).

Без надмірної кількості їжі кіт не погладшає ні з якої причини — ніщо не береться нізвідки. Характер змінюється аж ніяк не так значно, як здається. Може знизитися агресія (зокрема зооагресія стосовно інших тварин), проте це відбувається не завжди, передбачити це неможливо.

Грайливість та активність можуть зменшитися після кастрації, а можуть зменшитися просто у зв’язку зі зміною віку. Але в масі своєї коти залишаються так само активними (якщо їх не розгодовують до ожиріння, або у них не починається супутне захворювання).

Дбайте про своїх вихованців, а ми Вам в цьому допоможемо! Ветеринарна клініка Доктор Вет — ми працюємо на благо чотирилапих друзів та їх власників.