дорогаЗадля вивчення можливості створення сучасного шляху Трускавець-Буковиця, сьогодні відбулася виїзна нарада

Комфортне та безпечне сполучення курортних територій із туристичними магнітами Дрогобицького району стане можливим завдяки активній та ефективній співпраці Львівської ОДА, Трускавецької та Бориславської територіальних громад.

Зокрема,  у кілька разів пришвидшити шлях від курорту Трускавець до гірськолижного об’єкта «Буковиця» та стартової точки проєкту «ВелоБескиди» зможе нова лісова автомобільно-пішохідна дорога, повідомляє пресслужба ЛОДА.

Задля вивчення можливості створення сучасного шляху Трускавець-Буковиця, сьогодні відбулася виїзна нарада за участі заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного, міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталі Табаки, голови Дрогобицької районної державної адміністрації Степана Кулиняка, директора гірськолижного курорту «Буковиця» Віталія Мицака, в.о. міського голови м. Борислав Юрія Химина.

Нова лісова дорога потенційно  стане туристичним об’єктом, поруч збудують велодоріжки та хідники. Окрім того, у планах – будівництво інших доріг, які б доповнювали одна одну і сприяли покращенню логістики у громаді. Зокрема, планується відновлення старої ґрунтової дороги між Трускавцем та Оровом, спорудженої ще у 30-х роках. Зараз вона є непроїзною.

«Реалізація цього проекту стане ще одним кроком до покращення туристичної привабливості всього регіону, зацікавить ще більше туристів, зокрема тих, хто любить активний відпочинок. Це розвиток зеленого, спортивного та велотуризму, популяризація найближчого до Львова сучасного гірськолижного центру. А розвиток туристично-спортивної інфраструктури – це,  у подальшому, залучення нових інвестицій. Крім того, це сприятиме розвитку громади, доступності мешканців до об’єктів соціальної інфраструктури, врешті, безпеці, адже значно скоротить шлях «швидкої» чи пожежної», — наголосив Віталій Загайний.  

Відтак, за результатами виїзної наради, Львівська ОДА звернеться до Кабінету міністрів України щодо вилучення земельної  ділянки з постійного користування ДП «Дрогобицький лісгосп» із зміною цільового призначення землі та передачею її у комунальну власність Трускавецької та Бориславської громад. Це стане черговим кроком до будівництва нового шляху.

За словами міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, будівництво дороги сприятиме розширенню відпочинкової інфраструктури та урізноманітненню форм відпочинку для гостей. Оскільки з лікувально-оздоровчого осередку до активних видів відпочинку можна буде  дістатись за кілька хвилин.

«Це має бути сучасне шляхове сполучення курортного міста з центром активного відпочинку, яке буде можливо використовувати як для автомобільного сполучення, так і для пішого та велосипедного туризму», — каже міський голова Трускавця.