Дельфінарій у ТрускавціВчора в Трускавці відбулось грандіозне відкриття дельфінарію “Оскар”, якого з нетерпінням чекали мешканці регіону впродовж останніх декількох років

Красиві дельфіни та веселі морські котики в парі з професійними тренерами потішили присутніх розважальною шоу-програмою.

Сьогоднішній день став особливим для багатьох діток Трускавця, Дрогобича, Борислава, Стебника. Сьогодні вони нарешті побачили неймовірно красивих та не менш артистичних морських тваринок: дельфінів та морських котиків. І для цього їм не прийшлось їхати світ за очі, адже тепер ці чудові створіння житимуть тут, у трускавецькому “Оскарі”.

Шоу-програма розпочалась із виступу новообраного трускавецького міського голови Андрія Кульчинського та власників дельфінарію Тараса Чекурди, його дружини Вікторії та Андрія Калганова, які після вступних слів та привітань спільно розрізали стрічку, розпочавши таким символічним жестом роботу дельфінарію. За словами Тараса Чекурди, вони з партнером довго роздумували над місцем для наступного свого дельфінарію. “Завдяки моїй дружині Вікторії, яка родом з Львівщини, ми зупинились саме не Західній Україні, зокрема на Трускавці, адже це перспективне місце і відкриття такого розважального центру лише збільшить туристичний потік в місті”.

Після офіційного відкриття розпочалась шоу-програма. Спочатку перед глядачами виступила трійка морських котиків (Міша, Зуля та її донька Ліса), які добряче повеселили присутніх своїми трюками та артистизмом.

Після виступу морських котиків в басейні з’явились дельфіни, за якими з захопленням та зачаруванням звідусіль спостерігали сотні дитячих оченят. Ці милі морські створіння створили в залі неймовірну атмосферу. Вони танцювали, вистрибували з води, грали з м’ячами та кільцями, катали на собі тренерів та виштовхували їх з води. Красиві, щирі та відкриті для спілкування з людьми, а головне доглянуті та облюбувані зі сторони тренерів, з якими вони працюють, тварини чудово виступали та, що було відчутно, самі насолоджувались цим шоу.

“В нас панує атмосфера любові. Для нас – це образ життя, ми живемо поруч з дельфінами, спілкуємось з ними, тренуємо їх. Вони настільки відкриті та справжні, що з ними дуже легко. Легше, ніж з людьми” – запевнив нас старший тренер дельфінарію Віктор Калганов.

Любов та щирість відчувалась і під час виступу. Коли дельфіни разом зі своїм тренером танцювали у воді, коли тренер цілувала та обіймала кожного дельфіна. Щирість взаємовідносин тренерів з дельфінами та котиками, впевненість одне в одному дають прекрасний результат роботи – чудові виступи, які всім приносять виключно радість та задоволення.

“В наш час важко щось зробити, не почувши у відповідь осуду, – зізнається Тарас Чекурда, – Нас також осуджують, нам закидуть звинувачення в тому, що ми тримаємо тварин в неморській воді. Однак в нас умови максимально наближені до природних. Для нас важливо, щоб це не було лише бізнесом. Це в першу чергу справа, яку ми любимо. Три місяці тому в нас народилось маленьке дельфіня Еммі (це далеко не перший випадок в наших дельфінаріях), що також є свідченням того, що тваринам у нас добре. Мені часто жаль тих тварин, які живуть в антисанітарних умовах в зоопарках. Тому для нас є питанням честі забезпечити відповідні умови життя дельфінів та котиків в наших дельфінаріях”.

Також за словам власника в “Оскарі” спеціально обладнали два басейни. Один із них буде служити майданчиком для виступів перед публікою. В іншому будуть проводитись заняття з хворими дітками. “Дельфінотерапія не визнана офіційним методом лікування, однак вона дає результати. Тому ми спілкуємось з клінікою Казявкіна щодо майбутньої співпраці та проведення занять із хворими дітьми”.

Також керівництво дельфінарію спростувало інформацію щодо надмірного навантаження тварин та роботи без вихідних. “В нас самопочуття тварини завжди на першому місці. Сьогодні в нас виступали п’ять дельфінів, замість шести. Якщо тварина почуває себе недобре, чи не має настрою для виступу та спілкування з людьми, ми ніколи не змушуємо її до цього”.
Після шоу-програми присутні мали змогу відвідати фуршетний стіл з фруктами, солодощами, чаєм та кавою. Дітям роздавали приємні пакетики з презентами (зошити, розмальовки, сік, солодощі) на пам’ять. Також більшість маленьких глядачів після закінчення виступу мали змогу торкнутись дельфінів та сфотографуватись із ними.

Ось так урочисто та цікаво розпочав свою роботу трускавецький “Оскар”. Квитки на розважальну програму в дельфінарії коштуватимуть від 150 гривень. Однак для трускавчан при пред’явленні паспорту діятиме 50%-ва знижка. Також обговорюється питання знижок для соціально-незахищених верств населення та пільгових категорій людей.

“Я довго закреслювала дні, поки дочекалась сьогоднішнього свята, – зізнається 7-річна дівчинка, – Дуже хотіла побачити дельфінів, бо вони такі гарні”. “Для всіх дітей спілкування з дельфінами на радість, а для моєї це – необхідність, – говорить бабуся дівчинки з ДЦП, – Нам дуже сподобалось сьогодні. Сподіваємось, що буде можливість і надалі відвідувати дельфінарій”.

Люди в захваті від виступу дельфінів та котиків. Вони радіють, що цей світлий та позитивний заклад з’явився у їхньому місті і дуже хочуть відвідувати його з дітьми частіше. Тварини несуть позитив людям і, що не кажіть, якщо ми всі частіше спілкуватимемось з ними, то може й зла та негативу в нашому житті стане менше.

Ніна ФЕДЬКО, Truskavets online