зневага по ТрускавецькиПро глуміння над пам’яттю невинно убієнних жертв голодного терору в курортному місті повідомили самі ж трускавчани

24 листопада, коли вся Україна відзначала 85-річницю

найтрагічнішої сторінки нашої історії — Голодомор , у Трускавці в ПК імені Т.Шевченка, точніше в так знаній у народі «Шайбі», гучно відгриміла дискотека під російські попсові хіти.

Про глуміння над пам’яттю невинно убієнних жертв голодного терору в курортному місті повідомили самі ж трускавчани. Люди звернулися до представників місцевих та обласних ЗМІ і на підтвердження своїх слів поскидали відео- файли. На короткому ролику чітко чути, як під вечір у «Шайбі» гримить російська музика та повним ходом ідуть танці.

Такий вияв зневаги до національної пам’яті у День жалоби від керівництва «Шайби», які замість того, щоб оголосити про скасування танців у скорботний день – їх провели та ще й під музику окупанта – обов’язково має отримати оцінку від розслідування цієї справи правоохоронцями місті.

Натомість позитивний приклад у День пам’яті показав Дрогобич – там один із ресторанів міста, у якому місцеві мешканці полюбляють святкувати гучні свята – повідомив, що 24 листопада не працюватиме у зв’язку із траурним днем.

Натомість Трускавець вчергове продемонстрував дисонанс – у вікнах містян горіли свічки пам’яті, біля храму Святого Миколая пройшла панахида, а в «Шайбі» під російську попсу гриміла дискотека. Парадоксу усій цій ситуації додає і той факт, що 22 листопада на сесій міської ради депутати ухвалили рішення про заборону російського контенту на курорті.

Хоча при обговоренні питання більша частина присутніх одразу назвала це рішення «для галочки», оскільки не було вказано, хто та як має його контролювати. Підтвердження слів-побоювань довго чекати не треба було – День памяті в курорті чітко продемонстрував, як діють нові обмеження та як в оздоровниці цінують національну пам’ять.

Ірина Романова

Джерело: Джерела Трускавця