тарифи на водуТрускавецький водоканал планує підвищити вартість послуг на водопостачання та водовідведення до 28 грн за куб м.

Про це учора на апаратній нараді у мерії повідомив керівник підприємства Віктор Марченко. За його словами, оголошення

про намір трускавецького водоканалу змінити тарифи на водубуде днями опубліковане на офіційному сайті Трускавецької міськради, передає ДНК.

Підставою для перегляду тарифів є збільшення витрат на основні складові через зростання гуртової вартості води, цін на енергоресурси, матеріали, оплату праці. До нового тарифу 0,6 грн доплюсує впровадження інвестиційної програми підприємства, ухваленої рішенням сесії минулого місяця. Натомість, як запевняв раніше Віктор Марченко, задекларований у розрахунках забір з питного озера в обсязі 900 куб м на рік, наближений до реального, дозволить уникнути ще суттєвішого зростання тарифу. За словами директора водоканалу, собівартість води з озера становить понад 4 грн за куб м, а дрогобицьку Трускавець купуватиме вдвічі дорожче. У минулі роки водоканал «світив» у розрахунках тарифу лише 190 тис куб м з трускавецького водосховища.

Нагадаємо, що за період головування Андрія Кульчинського вартість послуг з водопостачання та водовідведення для споживачів міста-курорту підвищувалася тричі. Чинний на сьогодні тариф у розмірі 23,69 грн за куб м води з ПДВ був затверджений трускавецьким виконкомом у травні 2018 року.

Як відомо, борг водоканалу міста-курорту перед «Дрогобичводоканалом» становить понад 12 млн грн, левова частка його була сформована з січня 2016 року. До цього призвела неспроможність міської влади ухвалювати ефективні рішення й системна бездіяльність керівництва підприємства. Трускавецькі очільники не скористалися перевагами Постанови Кабміну від вересня 2015 року, завдяки якій водоканал отримав статус гуртового споживача.

Підвищення вартості послуг на водопостачання та водовідведення не вплине на спроможність міського водоканалу розраховуватися з Дрогобичем. Адже тарифи встановлюють на плановий період, передбачаючи усі витрати коштів для здійснення діяльності. У діючих тарифах неможливо передбачити кошти для погашення попередніх заборгованостей.

Ольга КУЦ

Джерело: Джерела Трускавця