чемпіонат світуУчасники з країн Європи, Азії, Африки та Америки, підлітки та солідні дядьки, новачки та майстри спорту – всіх їх об`єднав чемпіонат світу з хортингу, який офіційно стартував сьогодні, 18 листопада, у курортному Трускавці, в ГКК «Карпати»

Щоправда, заїзд учасників відбувся ще вчора, так само вчора команди після розміщення зареєструвалися та взяли участь в жеребкуванні. Надвечір після засідання мандатної та медичної комісій і наради суддівської колегії розпочалися змагання хортингістів у розділах «показовий виступ» та «форма». Але сьогодні – особливий день, який зібрав прихильників хортингу з цілого світу під стелею однієї зали.

На урочистому відкритті ІІ чемпіонату світу з хортингу виступили міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, генеральний директор Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» Лев Грицак, головний суддя змагань Віталій Плеханов та інші офіційні особи. Всі вони привітали учасників та побажали їм вдалих виступів та вдосконалень на спортивній ниві.

Під час церемонії відкриття чемпіонату світу були продемонстровані показові виступи учасників різних вікових категорій, в тому числі в так званому «поліцейському хортингу». В дещо уповільненому режимі глядачі спостерігали за прийомами, які відпрацьовані до найменших дрібниць. Як було оголошено, при оцінці якості виконання прийомів враховується час, за який вони здійснюються. Отже, можна собі уявити, як блискавично справляються з нападниками з ножем чи пістолетом поліцейські, котрі володіють прийомами хортингу.

Хортинг – досить молоде бойове мистецтво, його назва походить від острова Хортиця. Більше про цей вид бойового мистецтва хортинг можна довідатися на офіційному сайті Української Федерації Хортингу www.horting.org.ua

За сім років існування (з 2009 р.) цей вид спорту розвивається, розширює свою мережу в Україні та за кордоном, про що свідчить приїзд учасників із Білорусі, Грузії, Казахстану, Угорщини, Кенії, США, Румунії та інших країн. Вже вдруге проводиться чемпіонат світу (перший був у Польщі), тож особливо приємно, що спортсмени з`їхалися саме на наш знаменитий курорт. Чемпіонат світу з хортингу – це додаткова промоція Трускавця, за що щира подяка організаторам події.

Організаторами чемпіонату світу з хортингу є Міжнародна Федерація Хортингу (International Horting Federation – IHF), яку очолює майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України Едуард Єрьоменко, а також Українська Федерація Хортингу та Львівська обласна федерація хортингу.

Чемпіонат світу з хортингу проходить серед юнаків, кадетів, юніорів та дорослих. Згідно Положення, наймолодші учасники – молодші юнаки та дівчата 8-9, 10-11 років, юнаки та дівчата 12-13 років, кадети та кадетки 14-15 років, юніори та юніорки 16-17 років та дорослі чоловіки та жінки 18-35 років. Це перший чемпіонат світу, міжнародний турнір, в якому беруть участь діти з 10 років, досі такі турніри проводилися для учасників від 14 років.

Про підсумки чемпіонату світу з хортингу можна буде говорити після його завершення (ро`їзд команд – у неділю, 20 листопада). Натомість вже можна сказати добре слово про тих, без кого це велике спортивне свято було б значно скромнішим, а то й не відбулося взагалі.

Отже, голова оргкомітету і головний суддя змагань Віталій Плеханов під час офіційної церемонії відкриття чемпіонату світу з хортингу вручив подяки партнерам і спонсорам – міському голові Трускавця Андрієві Кульчинському, генеральному директору ГКК «Карпати» Левові Грицаку, керівнику ТзОВ «Корона» Олегові Дикалу, гендиректору ТзОВ «Поліська картопляна компанія» (м. Чернігів) Денисові Стеценку, почесному президенту Львівської федерації хортингу Миколі Кобільнику, керівнику будівельної компанії «Яна-Буд» Василеві Вовчкові. За медіапідтримку грамотою нагороджений і колектив FM-радіостанції «Твоє радіо». Подяку для міського голови Дрогобича Тараса Кучми отримав його заступник з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар, а подяку для директора КП «Дрогобицький ринок» Володимира Білогана – його заступник, воїн АТО Іван Дацко.

Програма чемпіонату світу з хортингу на 19 листопада 2016 року (субота)

08:30 – 09:00 – налаштування хорту, обладнання, суддівська нарада;

09:00 –15:00 – попередні виступи у розділі «двобій»;

15:00 –16:00 – перерва;

16:00 –19:00 – напівфінальні та фінальні виступи у розділі «двобій»;

19:00 –21:00 – нагородження призерів розділів «двобій», «сутичка», «показовий виступ», «форма».

Наступного тижня «Трускавецький вісник» подасть докладнішу інформацію про перебіг чемпіонату світу з хортингу та переможців змагань.

Володимир Ключак