Дельфінарій ОскарРозважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар» відсвяткував свій перший день народження

Річницю керівництво дельфінарію вирішило святкувати без зайвого шику, а натомість влаштувати свято для потребуючих дітей. Тож у суботу, 5 листопада, у приміщенні закладу було організовано благодійне свято «Долонька до долоньки», на яке запросили дітей зі всієї Львівщини, котрі опинилися у складних життєвих обставинах.

Загалом на своє свято дельфінарій «Оскар» запросив 400 осіб. Зокрема, дітей з інтернатів та сиротинців, з малозабезпечених чи багатодітних родин, якими опікується Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла в особі Романа Прокопця; синів та доньок учасників АТО, якими займається мегапроект «Мій тато захищає Україну» і керівником якого є Уляна Флишко; тяжкохворих діток, яким опікується благодійний фонд «Із янголом на плечі», засновником якого є Юрій Федечко; дітей-переселенців зі Сходу та Криму, якими займається Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб у Львівській області Оксана Яковець; потребуючих дітей, що під опікою управління соцзахисту Трускавецької міської ради; та поранених бійців, які проходять лікування в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький».

Дітей та учасників АТО в дельфінарії чекала ціла святкова програма – чарівні піратки та морська королева. Вони розважали запрошених різноманітними веселими іграми, бульбашковим шоу та розіграшами. Багато хлопців та дівчат прикрашали свої щічки аквагримом на морську тематику. А дехто із задоволенням фотографувалися у фотозоні на згадку про цей святковий день.

Повеселившись у холі дельфінарію, усі запрошені перейшли до перегляду святкової вистави із веселими чорноморськими дельфінами та морськими котиками, де спершу присутніх привітав голова Трускавецької міської ради Андрій Кульчинський та керівник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар» Світлана Радішевська. Господар курортного міста привітав колектив дельфінарію зі святом та побажав успішної діяльності, присутнім чудового настрою і вражень від перегляду вистави. Кульчинський також наголосив, що тішиться діяльності дельфінарію «Оскар» у Трускавці, адже завдяки йому у їхньому місті розвивається сегмент сімейного відпочинку.

«Ми довго не думали над тим, яке це має бути свято, свято з нагоди першого дня народження «Оскару». Ми вирішили своє день народження святкувати без шику, натомість влаштувати свято для дітей та заради дітей. Нам важливо у цей складний час підтримати хлопців і цих дітей із соціальних категорій, приділяти їм увагу, дарувати їм свою турботу та любов. Адже за усіма ними наше майбутнє, майбутнє України», — зазначила С. Радішевська.

Святкова вистава і справді вразила усіх запрошених бійців та дітей. Щораз видовищні номери за участі дельфінів, морських котиків та їхніх тренерів примушували глядачів то затамовувати подих, то сміятися і пищати від радості, то гучно аплодувати. Та крім емоцій, на запрошених чекав сюрприз – картину, яку намалювали дельфіни, морський котик Міша вирішив подарувати одному з глядачів, методом випадкового відбору. Відтак, мистецький шедевр у подарунок отримала 12-річна Марічка, яка приїхала до дельфінарію завдяки благодійному фонду «Із янголом на плечі». Дівчинка зараз бореться із онкологічним захворюванням, тож колектив дельфінарію дуже втішився, що картину отримала саме вона.

«Дуже приємно, що Марічка отримала картину, намальовану дельфінами. Сподіваюся, вона допоможе їй повністю одужати. Загалом разом із цією дівчинкою зі мною у дельфінарій приїхали 13 маленьких див, котрі проходили реабілітацію в Західноукраїнському спеціалізованому медичному центрі і подолали онкологічні захворювання. Також приїхали вихованці Лаврівського дитячого будинку, Роздільського дитячого будинку-інтернату, дитбудинку сімейного типу. Небайдужі люди можуть привезти дітям солодке і книжки. Але щоб їм подарували емоції, настрій, гарне свято – це, мабуть, те, чого дітвора хоче найбільше. Тому я щиро вдячний дельфінарію за подаровану можливість привезти сюди цих дітей», – зазначив засновник БФ «Із янголом на плечі» Юрій Федечко.

Та це були не усі сюрпризи, які підготував дельфінарій з нагоди свого свята. В рамках акції «Долонька до долоньки», «Оскар» реалізував ще мрію 17-річної сироти на ім’я Віра. «Дівчина навчається в 10-му класі і проживає у дитячому будинку сімейного типу. З самого дитинства вона мріяла познайомитися з дельфінами поближче. І ось в неї з’явилася така нагода, адже ми не залишили поза увагою її мрію і вирішили втілити її у життя», — розповіла менеджер зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар» С. Радішевська.

«Для мене це був справжній сюрприз. Я плавала із самими дельфінами, я їх гладила і обіймала. Це настільки було круто! Я дуже щаслива і неймовірно вдячна дельфінарію «Оскар» за те, що вони реалізували мрію усього мого дитинства. У мене вражень мабуть на все моє життя. Та я сподіваюся, що у майбутньому я ще матиму нагоду поплавати з дельфінами», — резюмувала щаслива Віра.

Але на цьому сюрпризи не скінчилися, адже після святкової вистави на дітлахів чекали чудові подарунки та солодощі, які їм підготував дельфінарій та їхній солодкий партнер кондитерська фабрика «Ярич». Свято з нагоди першої річниці «Оскару» вийшло чудовим, про що засвідчили відгуки і щасливі обличчя дітей та дорослих, які виходили із закладу. Це далеко не остання благодійна акція у стінах дельфінарію, тому його колектив вірить, що ощасливить ще не одну дитину.

Варто додати, що з моменту відкриття єдиного у західній Україні дельфінарію «Оскар» заклад безкоштовно прийняв у своїх стінах майже 3,5 тис осіб соціальних категорій з Львівської та Івано-Франківської областей. Крім того, біля 100 дітей з фізичними чи психологічними вадами та бійців АТО безкоштовно пройшли сеанси реабілітації за допомогою унікальних дельфінів.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ