різдвяний фестиваль14 січня у Стебнику мешканці мікрорайону Забівка вже вдруге влаштують фестиваль «Різдвяна феєрія», щоб привернути увагу до проблем цієї території

Зокрема, долю єдиної на Забівці школи №18: торік завдяки

аналогічній події вдалося відстояти освітній заклад і його не закрили та не понизили статус.

Як повідомила організаторка події Віра Бобик, права школи таким чином відстоює ініціативна група «Забівка 18», яка окрім фестивалю порушує це питання і в інших площинах. Станом на нині, школа №18 у Стебнику однією з перших у регіоні та Україні пройшла реформу децентралізації і вперше за багато років вийшла на стабільне фінансування, яким тепер розпоряджається самостійно.

Упродовж 2020 року стебничани планують привернути увагу до статусу свого міста, яке підпорядковується Дрогобичу, та інших подібних міст у Львівській області. Місцеві мешканці наголошують, що така форма підпорядкування негативно впливає на розвиток населеного пункту і комфорт людей, які у ньому живуть. Відтак, ініціативна група «Забівка 18» пропонує скористатися адміністративно-територіальною реформою і створити окрему об’єднану територіальну громаду довкола 20-тисячного міста Стебник.

«На думку більшості жителів Стебника місто історично і економічно має право стати самостійною територіальною одиницею і вирішувати власні проблеми у середині громади. Альтернативних шляхів просто не існує», — зауважили мешканці Забівки.

Проведення фестивалю на різдвяні свята обрали, щоби показати свою прихильність до збереження народних традицій, а також міських традицій, які уже уклалися протягом років у Стебнику. Містян підтримають і культурні колективи з Трускавця, Дрогобича, Самбора, Львова. Концерт стартує о 16:00, анонсовано участь Віктора Винника і гурту «Мері».

Нагадаємо, торік ініціативні стебничани влаштували культурний протест проти закриття єдиної школи в мікрорайоні Забівка.