У Стебницькій лікарні вже підготували 25 ліжкомісцьДля Стебницької міської лікарні закуповують 100 експрес-тестів на визначення коронавірусу, а також 200 — для Дрогобицької міської поліклініки

У Дрогобичі, за словами головного медика міста, для

госпіталізації хворих з підозрою на коронавірус визначено КНП “Стебницька міська лікарня”, де вже підготували 25 ліжкомісць.

Всього, у випадку потреби, у Стебницькій міській лікарні може бути задіяно 110 ліжкомісць, а разом у Дрогобичі та Стебнику — понад 400. Однак, на разі, поки вірус не поширений, усіх госпіталізовуватимуть до Львівської обласної інфекційної лікарні.

Про це під час засідання виконкому ДМР повідомив начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба.

Щодо апаратів штучного дихання, які необхідні при госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, то у Дрогобичі їх 14, у Стебнику — 2, у навколишніх містах та районі — 10.

Якщо опиратися на статистику поширення коронавірусу в Італії та кількість населення, то Дрогобичу необхідно буде близько 50 апаратів ШВЛ.

Окрім цього, для Стебницької міської лікарні закуповують 100 експрес-тестів на визначення захворювання на коронавірус, а також 200 — для Дрогобицької міської поліклініки.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що у випадку потреби з міського бюджету будуть негайно виділені кошти для закупівлі таких апаратів. За словами Тараса Кучми, окремі підприємці міста самостійно зголосились надати фінансову допомогу для придбання апаратів штучної вентиляції легень, вартість яких становить від 350 тис. грн. На разі для протидії коронавірусу Дрогобицька міська рада вже виділила 200 тис. грн.

“Ми отримали шквал критики, вживши карантинні заходи, однак єдина протидія коронавірусу — це запобігання його поширення. Тому ми вживаємо всіх заходів, щоб вберегти наше населення. Якщо вірус зайде в місто, а мешканці житимуть у звичному ритмі життя, то зупинити його буде не можливо. Тому закликаю всіх самоізолюватися, це — єдиний вихід. Карантин — це не відпустка і це не жарти. Якщо у Львівській області офіційно зареєструють декілька випадків захворювання на коронавірус, то на всій території оголосять надзвичайний стан. Тому ми повинні усвідомити свою соціальну відповідальність один перед одним і неухильно дотримуватись умов карантину”, — звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма.