економічні санкціїАмериканське видання The National Interest закликало повністю відмовитися від закупівель російської нафти

На думку аналітиків, влада США повинна концентруватися не тільки на блокуванні «Північного потоку-2», а й на відмові

від закупівель російської нафти. У першій половині 2020 року США закупили у росії 9,3 млн т нафти — найбільша кількість за останні 16 років. Тим самим американські покупці частково допомогли російським нафтовикам, які не могли знайти попит на свою продукцію в Європі через конкуренцію з дешевою саудівською нафтою.

«Навіть якщо це залишиться тільки міркуванням, сама розмова про відмову від російської нафти є досить серйозною загрозою. Саме так розвивалися санкції проти Ірану і Венесуели, які опинилися в економічній ізоляції», — коментує новину російський телеграм-канал «Газ-Батюшка».

Ще одна тривожна новина для російської влади надійшла сьогодні з Польщі, яка запропонувала Берліну замінити «Північний потік-2» іншим проектом — газопроводом Baltic Pipe. Він повинен зв’язати родовища в Північному морі з Польщею через Данію. Його будівництво Варшава розраховує завершити до жовтня 2022 року.