роботи на службіРогозін не перестає мріяти і фантазувати, перший етап поставок у війська різних роботизованих комплексів та їх застосування на практиці завершиться до 2017-2018 років

У Збройних силах Росії почали формувати окремі підрозділи робототехнічних систем і комплексів для бойового застосування. Про це «Інтерфаксу» розповів один з членів колегії з розвитку ВПК Олег Мартьянов.
Сама програма по створенню роботизованих рот затверджена міністерством оборони. За словами Мартьянова, найближчим часом буде проходити її тактичне тестування. Крім того, статути будуть внесені уточнення.

«Згідно з рішенням керівництва Міноборони, у кожному військовому окрузі і на флотах створюються окремі роти бойових роботів, формується їх штатна структура і органи управління», — сказав Мартьянов.

За оцінками фахівців, перший етап поставок у війська різних роботизованих комплексів та їх застосування на практиці завершиться до 2017-2018 років.

У березні нинішнього року віце-прем’єр Дмитро Рогозін, який курирує розвиток військово-промислового комплексу, написав статтю, в якій розповів про російський шлях розвитку робототехніки та її застосування в оборонній та науковій сфері. «При всій великій кількості матеріалів про роботів практично немає обговорення концепції їх застосування в армії. При такому положенні, коли немає чітких відповідей, для чого і як будуть застосовуватися бойові роботи, які у них будуть можливості, розвивати робототехнічні комплекси не можна», — констатував Рогозін.

Саме з розробки концепції створення і застосування роботів у різних сферах має продовжитися розвиток робототехніки в Росії, вважає віце-прем’єр. «Вже сьогодні ми можемо приступити до створення головного центру робототехніки, в якому будуть акумулюватися кращі інтелектуальні і виробничі ресурси. У перспективі на базі цього центру повинна бути організована підготовка кадрів для галузі», — підсумував Дмитро Рогозін.