провалля в НеаполіРятувальники, які прибули на місце, обстежили провалля за допомогою кінологів

Вчора, 8 січня 2021 р. рано-вранці о 6 годині 30 хвилин, у східній околиці Неаполя, у мікрорайоні Оспедале-дель-Маре, на автостоянці перед лікарнею, де лікують хворих на Ковід-19, стався гіганський суфозійний провал площею понад 2 тисячі квадратних метрів та глибиною до 20 м, у якому опинились кілька припаркованих автомобілів, дерев та дорожніх знаків: як наслідок відбулось знеструмленя лікарні, де лікують короновірусних хворих, припинення її водопостачання, але ніхто з людей не постраждав, оскільки практично відразу спрацювали резервні системи, хоча деяких хворих довелось терміново евакуювати…

 

Рятувальники, які прибули на місце, обстежили провалля за допомогою кінологів із спеціально навченими службовими собаками, та підтвердили відсутність людей у автомобілях, які впали у прірву площею понад 2000 м2 та глибиною близько 20 метрів..

Мешканці району повідомили, що чули вибух. Але чиновники заявляють, що незрозуміло, чи стався вибух до провалоутворення чи після обвалення землі, як його наслідок. Повідомлення італійських ЗМІ говорять, що вибух міг статися з газопроводів або кисневих труб нижче рівня вулиць, хоча це є апріорі хибні причини провалоутворення, оскільки вікна будівель не постраждали, що обов’язково має місце при вибуху.

провалля в Неаполі

Головний пожежний командир Енніо Аквіліно заявив італійському телеканалу SkyTG 24, що провалля могло бути спричинене проникненням води під землю в результаті недавніх сильних дощів. Чиновники кажуть, що деяких пацієнтів із закладу COVID-19 довелося евакуювати. Новини повідомляють про те, що губернатор області Вінченцо Де Лука заявив, що лікарня у якій лікують хворих на COVID-19 відкриється протягом декількох днів після відновлення електропостачання та водопостачання. У період аварії лікарня продовжувала роботу з використанням резервних систем.

Причиною провалу найбільш ймовірно, була несправність водогінних та каналізаційних мереж, з яких тривалий час відбувались витоки та інфільтрація значних об’ємів води у грунтовий масив з виносом тонкодисперсних частинок, його послаблення та як результат — гіганське провалоутворення…

«Дощова вода останніми днями напевно спричинила проникнення у грунтовий масив, що призвело до колапсу», — заявив журналістам командувач провінційної пожежної частини, інженер Енніо Акіліно.  «Будуть проведені подальші детальні технічні перевірки усіх інфраструктурних об’єктів — додав він, — але головна гіпотеза, над якою будуть працювати експерти, полягає саме у цьому».

Карабінери Compagnia di Poggioreale та представники слідчого підрозділу поліції Неаполя, які, координуються прокуратурою, здійснюють обстеження та перевірку прірви, також використовують безпілотники та спеціальну пожежну техніку для обстеження та фотофіксування новоутвореного провалу..

Слідчі поліції вже домовились про призначення консультантів, які проводитимуть різні типи розслідувань, спрямованих на точне з’ясування причини та природи гіганського провалоутворуння, внаслідок якого по щасливій випадковості ніхто не постраждав…