брифінгЧергову хвилю коронавірусу подолано, але не час розхолоджуватися

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов попередив, що Україні може загрожувати четверта хвиля COVID-19 через індійський штам коронавірусу.

Про це він сказав на сьогоднішньому брифінгу, передає Д-НК.

«Чергову хвилю коронавірусу подолано, але не час розхолоджуватися. Ми прогнозуємо, що в нас може бути і четверта хвиля коронавірусу. Над світом нависла загроза нового штаму, який вже наробив чимало горя в Індії і підступається до кордонів нашої країни. Цей вірус вже зафіксовано в Польщі, Румунії, інших країнах Європи», – сказав міністр.

Степанов заявив, що цей штам дуже небезпечний і агресивніший навіть за південно-африканський чи британський.

«Він виражений надважкою клінічною картиною з ураженням не тільки органів дихання, а й шлунково-кишкового тракту та нирок. У пацієнтів спостерігається важка інтоксикація організму, а за повідомленням індійських ЗМІ – також фіксуються випадки сліпоти та мукормікозу, некротичних уражень слизових оболонок носу та горла», – сказав Степанов.

Міністр запевнив, що не залякує, а попереджає та закликає до обережності.

Як повідомлялось, кількість нових випадків у Індії, де проживає майже 1,4 млрд людей, уже тривалий час вимірюється сотнями тисяч. Наприкінці квітня вона стала першою країною, де за добу зареєстрували понад 400 тисяч нових хворих.