білоруська моваЗа три роки кількість дошкільнят в Мінську зросла більше ніж на п’ять тисяч, а учнів шкіл і гімназій — на 21 тисячу

Зростає при цьому і число бажаючих вчитися на білоруській мові.

— Сьогодні в наших установах освіти виховуються і навчаються понад 400 тисяч дітей і підлітків, — зазначила під час серпневого педагогічного форуму Марія Кіндіренко, голова комітету за освітою Мінміськвиконкому. — І статистика прогнозує подальше зростання.

У зв’язку з цим до 2023 року в місті планують побудувати 20 нових дошкільних установ і сім шкіл.

Паралельно з цим активно з’являються і приватні установи освіти.
— Якщо кілька років тому було 6-8 приватних садів і пара шкіл, то сьогодні впевнено сказати, скільки їх буде на початок навчального року, ми не можемо, — зазначила голова, — оскільки з’являються вони із завидною регулярністю.

Зростає інтерес сімей до садків і шкіл, які навчають на білоруській мові. Зараз в Мінську працює два дошкільних заклади з білоруською мовою навчання, 144 білоруськомовні групи. У минулому навчальному році по-білоруськи навчалося 573 дошкільника.

— У п’яти гімназіях Мінська освітній процес повністю здійснюється білоруською мовою, — наводить дані статистики Марія Кіндіренко. — У 15 установах функціонує 158 класів з білоруською мовою навчання, де займалося майже 3500 осіб.

Протягом останніх трьох років, зазначає фахівець, дітей, які навчаються по-білоруськи, стає більше. Однак в Мінську як і раніше є райони, де, незважаючи на запити батьків, мережа білоруських груп і класів не розвивається і відсутня.

— Ситуацію, вважаємо, потрібно поправляти і продовжувати розвиток білоруськомовного сектора в мовній освіті, — сказала Марія Кіндіренко. — Одна з першорядних завдань — встановлення наступності в навчанні і вихованні білоруською мовою на всіх рівнях: від дошкільної до вузівського. Це особливо важливо в контексті формування у дітей національної і культурної ідентичності, а також традиційних духовно-моральних цінностей.