У Миколаївському порту два роки стоїть вантаж з 3200 тоннами селітриУ Миколаївському порту майже 2 роки на зберіганні знаходиться заарештований вантаж з 3200 тон простроченої аміачної селітри

Активісти зазначають, що це більше, ніж вибухнуло вчора в

столиці Лівану Бейруті.

Про це написав глава громадської організації «Центр аналітичних досліджень» Андрій Сенченко передає Д-НК.

При цьому, через даний вантаж було відкрито кілька кримінальних проваджень. Так, СБУ відзначала: «Досудовим розслідуванням встановлено, що 18 вересня 2018 року в пункті пропуску через державний кордон України «Миколаївський морський торговельний порт» було оформлено прибуття судна «Тузла» (прапор о.Кука) з вантажем, селітра аміачна, кількістю 3,2 тис. тонн. Відправник товару Казахстан. Після переміщення залізничним транспортом був погружений на судно в порту Поті, Грузія. 20.09.2018 до Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря (далі Інспекція) надійшла інформація про ввезення на територію України через пункт пропуску Миколаївський морський торговельний порт добрив, термін придатності яких минув».

Однак після цього слідчі проводили огляд арештованого товару і стверджували, що невстановлені особи компанії-експедитора намагалися надати «товарний вигляд» вантажу, щоб випустити його у вільний обіг на території України.

«06.11.2018 на території 12 причалу ДП «Миколаївський морський торговельний порт» проведено огляд, під час якого виявлено брезентові мішки типу біг-бег з сипучою речовиною в формі кульок білої форми, згідно з інформацією, що міститься на пакувальній тарі є селітрою аміачною», — сказано в постанові Шевченківського суду від листопада 2018 року. А рішенням Київського апеляційного суду від 28 січня 2019 року арешт селітри в порту зберігся.

Про саму ситуації розповідала ще в 2018 році Тетяна Локацкая. «На час присутності селітри в порту Грузії (ще в 2017 році — прим. Ред.) Їй була проведена експертиза міжнародною компанією SGS. Згідно тестів — товар втратив свої властивості і непридатний для добрива. (Додаю так само і сертифікати на продукцію, де дивовижним чином змінюється одна цифра: з 2016-го року на 2017-й)», — написала вона.

Проте, поставка вантажу була проведена і вантаж навіть було вивантажено. Однак Екологічна інспекція відмовила в оформленні вантажу. При цьому, Локацкая відзначала, що «в Україні лише кілька заводів виробляють добриво аміачна селітра», і вони належать олігарху Дмитру Фірташу.