операціяУперше в Західній Україні спеціалісти міської лікарні швидкої медичної допомоги виконали гінекологічну операцію з допомогою роботизованої системи DaVinci.

Зокрема, хірурги провели роботичну цистектомію у молодої дівчини з непліддям, інфомрує пресслужба ЛМР. 

«Нашою пацієнткою стала 19-річна дівчина, яка протягом 2-х років страждала від постійних тазових болей та порушення менструального циклу. Крім цього, у дівчини діагностували безпліддя. Після ретельного обстеження, наші спеціалісти виявили дермоїдну кисту правого яйника. Це пухлинне, хоч і доброякісне, утворення, найчастіше підлягає лише хірургічному лікуванню. Зазвичай, така киста утворюється ще з народження», – зазначили лікарі. 

Зважаючи на вік та захворювання пацієнтки, медики прийняли рішення про хірургічне втручання з допомогою роботичної системи DaVinci. Використання мікроінструментів та 3D-зображення високої чіткості дозволили спеціалістам ювелірно видалити кисту з допомогою лише декількох маленьких проколів. 

Втручання пройшло успішно, а мініінвазивність операції дозволило дівчині вже на другий день після втручання виписатись з лікарні. 

«Хочемо нагадати, що однією з причин жіночого безпліддя є запальні процеси жіночих статевих органів та їхні наслідки, а також ендометріоз, склерополікистоз, фіброміоми та кисти яйників, в тому числі дермоїдні кисти. Причиною утворення кист можуть бути порушення гормонального стану та запальні захворювання органів малого таза. Ми закликамо проходити планові медичні огляди й не відкладити візит до лікаря у випадку наявності будь-яких скарг», – наголосили в лікарні швидкої медичної допомоги.