брак кисню вбиваєВ одній з районних лікарень Києва сталася трагедія, батько помер, віддавши свій кисень хворому коронавірусом синові

Про це повідомила волонтер Дана Ярова на своїй сторінці в Facebook. Вона уточнила, що діагноз COVID-19 був у обох

пацієнтів, кисень же кожному з них давали всього на 15 хвилин в день, пише Д-НК.

«Батько відмовився від своїх 15 хвилин в день на користь сина. Батько помер, сина продовжують лікувати. Тільки от не знаю, за померлого батька йому дають ще 15 хвилин кисню або вже немає», — написала вона.

Дана, яка пережила важку форму COVID-19, розповіла про свої відчуття під час хвороби.

«Хто не пережив ознаки задухи під час ковіда, не зрозуміє. Я начебто спокійно до них ставилася, і у мене був концентратор, але на підкірці все одно цей моторошний страх, що наступного разу ти можеш не вдихнути. Я задихалася настільки, що не могла розмовляти. І ще раз, це я була з концентратором. А тепер уявіть людину, яка задихається добу і йому на 15 хвилин дають подихати киснем. На 15 хвилин на добу! Це справжнісінький геноцид нації», — заявила вона, звертаючись до членів пропрезидентської партії «Слуга народу».

Дана також розповіла про те, що закупівлею кисневих концентраторів займається волонтер Леся Литвинова.

«Лесі знову дуже потрібні гроші на концентратори. Леся знову рятує тих, кому в лікарнях дають довідки: «Такий-то потребує кисню». А родичам кажуть: «Шукайте, де хочете». Ось «де хочете» — це у Лесі», — уточнила вона.

Вона закликала всіх допомогти Лесі в закупівлі необхідного медобладнання:

«Це найкраще, що ви можете зробити на сьогоднішній день. Адже ми ще навіть не вийшли на плато стабілізації зростання захворюваності. Ми тільки ростемо».

брак кисню вбиває

брак кисню вбиває