схід лавинУ Карпатах троє туристів стали заручниками лавини, яка накрила їх снігом з головою, постраждалі у всьому звинувачують інструктора, який, на їхню думку, виявився непрофесійним

Туристи з Києва переконані, що сходження на Чорногірський хребет мало не вартувало їм життя через недбалість гіда, повідомляє ДНК з посиланням на «Діалог.UA».

За словами постраждалих, інструктор проігнорував попередження про можливість сходження лавини, а також не перевірив екіпіровку перед сходженням.

«Мене і мого чоловіка накрило з головою на висоту витягнутої руки. Я не могла навіть рухатися. Гід, чиї послуги надавалися для здійснення зимового походу, виявився не професіоналом, а, скоріше, любителем «, — розповіла постраждала туристка Ольга.

Вона також додала, що врятуватися їм вдалося тільки завдяки знанням, які вони отримали з Інтернету перед поїздкою. У свою чергу, провідник звинувачує у трагедії самих туристів, які не послухалися його інструкцій.

«Я наказав всій групі почекати мене, поки я спущуся і перевірю можливість безпечного спуску з даного схилу. У цей момент побачив, як одна з учасниць продовжила рух і з’їхала по схилу вниз. За нею пішов її хлопець, щоб допомогти, а за ними — їх друг «, — стверджує провідник.

Підніматися назад вже не було можливості, тому гід нібито прийняв рішення йти небезпечною дорогою.