Доброгостів-ТрускавецьУ громадах Дрогобицького району відбуваються громадські слухання щодо вартості проїзду у приміських автобусах

У с. Доброгостів відбулася гаряча дискусія щодо тарифів в автобусах на маршруті Доброгостів-Трускавець.

Сільський голова Любомир Пасемко представив присутнім запрошених та озвучив ряд вимог від громади: відсторонити від перевезень одного з водіїв за хамство; оскільки Доброгостів є транзитним селом, то виникає проблема із перевезенням пільговиків, бо пільгові місця вже зайняті в Уличному, тому це треба вирішити; компенсувати для громади завищені тарифи, за якими мешканці Доброгостова їздили кілька днів.

Завідувач сектору з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури Дрогобицької РДА Ганна Павлюк ознайомила присутніх із законодавчою базою тарифної політики у сфері пасажирських перевезень, також закликала «піти на поступки перевізникам, оскільки вони також пішли на поступки».

Представник ТзОВ «Канзас» Іван Асифат представив паспорт маршруту та розрахунок вартості проїзду. Згідно з паспортом, довжина маршруту Трускавець-Доброгостів-Бистрий складає 17,5 км. З автостанції в Трускавці до кінцевої точки в Доброгостові маршрут, за даними перевізника, становить 15,2 км. Таким чином, маршрут входить в зону від 15 до 20 км і вартість кілометра дорівнює 60 коп. Таким чином, за розрахунками перевізника, вартість проїзду Трускавець-Доброгостів має складати 10 грн 50 коп., з округленням – 11 грн.

Це викликало бурю протесту в залі. Людям незрозуміло, чому при розрахунку береться до уваги село Бистрий, куди ходять тільки два рейси зранку; чому округлення відбувається не в менший, а в більший бік. Йшлося також про те, що довжина записаного в паспорті маршруту не відповідає дійсності.

Прозвучала вимога перевірити довжину маршруту. Представник від РДА роз’яснила, як це зробити, а депутат обласної ради Михайло Задорожний навіть пообіцяв надати частину коштів для цього.

Мешканцями села було піднято питання, чому автобуси їдуть не за графіком. Михайло Задорожний наголосив, що пасажири мають право робити фото- та відеофіксацію таких випадків і писати скарги в РДА. За 5 таких порушень передбачено відсторонення перевізника від маршруту. В кінці відбулося голосування місцевої громади за тариф на маршруті Доброгостів-Трускавець, який громада запропонувала встановити в розмірі 9 грн.

Представник від перевізників, у свою чергу, сказав, що вони будуть їздити з 1 лютого по 60 коп/км, тобто, по 11 грн.

Джерело: ZiK