Станом на сьогоднішній день у Дрогобицькій громаді є близько трьох тисяч ветеранів

Дрогобицька громада – одна з двох в області, де створено окремий відділ соціально-психологічної правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей, передає ДНК.

Його завдання – формування єдиної бази усіх можливих послуг, які можуть отримати військові, ветерани та члени їхніх родин. Аби захисники України могли отримувати необхідну допомогу чи консультації в одному місці, не оббиваючи пороги десятків різних кабінетів.

Станом на сьогоднішній день у Дрогобицькій громаді є близько трьох тисяч ветеранів, серед яких діючі військовослужбовці, демобілізовані, поранені воїни. Близько восьми десятків військовослужбовців, вихідців нашої громади, загинули на війні. У Героїв залишились рідні, близькі, дружини та діти. Також є зниклі безвісти військові, рідні яких потребують особливої опіки та психологічної підтримки.

Війна триває. Ці цифри з кожним днем зростають. Відтак у Дрогобичі працюють над тим, аби огорнути ветеранів та їхніх рідних особливою опікою.

Вчора у Дрогобицькій міській раді відбулось засідання робочої групи з координації зусиль всіх структурних підрозділів, які працюють з ветеранами.

Про напрямки роботи та плани доповів керівник новоствореного відділу Олексій Сухов.

Робота нашого відділу має бути координаційною, щоб ми могли скеровувати людей точно за адресою і їм не доводилось оббивати пороги різних кабінетів. В людей і так постраждала психіка, тому нам треба вберегти їх від зайвих емоційних навантажень, – зазначив Олексій Сухов.

Також до робочої наради долучено структурні підрозділи ради, які працювали та працюють з ветеранами – управління соціального захисту населення, Дрогобицький міський центр соціальних служб, відділ сім’ї та молоді та Центр надання адміністративних послуг.

Впродовж зустрічі присутні обговорили напрацювали перелік структурних підрозділів, організацій та релігійних громад, які працюють з ветеранами та мають програми реабілітації ветеранів станом на сьогоднішній день. Перелік програм та послуг буде зібрано в єдину базу. Розглядається можливість виїзних прийомів та надання послуг адміністраторами ЦНАПу безпосередньо у відділі. Окрім цього буде розроблено єдину пам’ятку ветерана з усіма необхідними контактами, а в перспективі – буде створено гарячу лінію.

Нагадаємо, паралельно Дрогобич долучився до пілотного проекту з впровадження інституту помічника ветерана.