Безхатченки ДрогобичаДнями, у Ратуші відбулася зустріч з представниками громадської організації «Спільна поміч», які пропонують сприяти вирішенню проблеми безпритульних собак у місті Дрогобичі

За словами активістів, у першу чергу необхідно прийняти низку регуляторних актів для того, щоб провести повномасштабну реєстрацію усіх собак у місті Дрогобичі.

Щодо безпритульних собак, то ця проблема не є уже такою й складною, як зазначають активісти. Необхідно створити пункт тимчасового утримання собак, де їм будуть робитися відповідні вакцинації та стерилізація, а відтак їх випускатимуть на волю. На кожній собаці буде закріплено чіп, код якого буде внесено до єдиного реєстру. При виявленні агресивності чи сказу у собак, їм проводитимуть евтаназію.

Активісти запевняють, що евтаназія — це єдиний і гуманний спосіб боротьби зі скаженими собаками. Щодо інших безпритульних собак, то за законами природи їх не можна повністю забирати з вулиць, оскільки на їхнє місце прийдуть інші. Щодо питання безпеки, то після стерилізації та вакцинації ці собаки стають менш агресивними та не несуть жодної загрози жителям міста.

Наступного тижня заплановано проведення ще однієї зустрічі, де буде напрацьовано алгоритм дій, щоб у короткий термін позбутися цієї проблеми у нашому місті.