відомі людиСьогодні, 25 березня, у Дрогобичі, представники влади та громадськості віддали шану В’ячеславу Чорноволу, трагічну загибель якого сьогодні згадують в Україні

Біля пам’ятника визначному діячеві виступив заступник міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас. Посадовець назвав В’ячеслава Чорновола ключовою фігурою у процесі державотворення, зазначивши, що його смерть відкинула становлення України назад років щонайменше на п’ять.

«Можливо, якби Чорновіл залишився живий, Україна не пережила б двох революцій, нас минула б війна на Сході, яка забрала життя великої кількості українців», — сказав Олег Дукас.

Голова Дрогобицької організації Народного руху України Роман Курчик змалював суспільно-політичне тло 1999 року, коли не стало Чорновола. Рухівець висловив певність в тому, що основною причиною знищення тодішнього лідера нації стало небажання радянських сил допустити його до президентського крісла. Москва досі не втамувала своїх імперських амбіцій, провів паралелі з сьогоденням Роман Курчик, і нині пробує їх задовольнити через війну на Сході. Допомагати тим, хто протистоїть агресору, і вірити, що молоде покоління, натхненне ідеалами В’ячеслава Чорновола, збудує саме таку Україну, за яку він боровся — такими настановами завершив промову Роман Курчик.

Джерело: drohobych-rada.gov.ua