пам’ятка архітектуриЧотири національні пам’ятки архітектури планують відреставрувати у Дрогобичі

В області розпочали процес реалізації програми «Велика реставрація». До цього проєкту включено понад двадцять пам’яток архітектури, чотири з них – у Дрогобичі.

Про це повідомив заступник міського голова Андрій Ковч в етері КМЦ «Дрогобич», передає Д-НК.

  • Шпихлір,
  • Церква Чесного Хреста,
  • Церква Святого Юра,
  • Вілла Б’янки

саме ці пам’ятки архітектури включені до програми «Велика реставрація».

З цього приводу у п’ятницю, 15 січня, до Дрогобича завітала обласна комісія на чолі з Оленою Василько – керівницею департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА та Іваном Щурко – головою комісії культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради.

В етері КМЦ Андрій Ковч спростував інформацію щодо ситуації з будівництвом дороги на території Шпихліру.

«Владою міста вже внесені зміни до рішення виконавчого комітету щодо будь якого будівництва на території Шпихліра. Всі ми розуміємо, що це наша пам’ятка, яку ми повинні розвивати. Міська рада стежить, щоб порушень не було», – прокоментував Андрій Ковч.

За словами посадовця, зараз потрібно пройти всі процедури. Важливо, щоб у цих процесах громада також висловила свою думку щодо якісного наповнення будівлі Шпихліру, а також простору навколо нього. З цього приводу буде проведено інформаційну кампанію та консультації.

«Ми переконані, що вже найближчим часом відновиться реставрація дзвіниці церкви Чесного Хреста. Також ми докладаємо максимальних зусиль, щоб оперативно «зрушити з місця» питання зі Шпихлірем», – уточнив після етеру Андрій Ковч.