стихійна торгівляНавіть карантин не на заваді: У Дрогобичі відновлюється стихійна торгівля, а спеціальні місця на ринку – пустують

Аби де і аби як. Так у Дрогобичі купують молоко, сир, сметану на стихійному ринку. Не переймаючись тим, що

кількість хворих на коронавірус зростає, продавці розкладають свій крам на землю, а покупці усе це чемно купують.

Домашнє і справді добротніше і корисніше. Але якщо продаж відбувається з дотриманням всіх санітарних норм: не на землі, а на прилавку. І на Дрогобицькому ринку такі спеціально відведені місця є.

На критому ринку є 80 місць для торгівлі молочними продуктами. В умовах карантину – для продавців облаштували 40 місць, щоб між торговцями зберігалась дистанція у 1,5 метри. Ціна за місце – символічна, близько 10 гривень.

До того ж, перед тим, як продавати людям молокопродукти, їх щодня здають на аналізи у лабораторію, яка діє на ринку.

А цей дозвіл не лише папірець, а й гарантія того, що купуючи уже досліджену молокопродукцію, покупці не ризикують власним здоров’ям і оберігають себе та свою сім’ю від різноманітних токсикоінфекцій.

Тому кожен покупець має право вимагати у продавців домашнього молока, сиру, сметани – експертних висновків. Які засвідчують якість і походження продукції. До того ж, власники корів, які збувають свою продукцію на ринку зобов’язані мати і довідку від ветеринара про здоров’я тварини.

Виходить, ті, що торгують на стихійному ринку не мають, ні довідок від ветеринара, ні експертних висновків з лабораторій. А цим самим наражають на небезпеку дрогобичан. До того ж ризикують і заплатити чималенький штраф. Адже торгівля з рук у не встановленому місці несе за собою штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Якщо ж стихійна торгівля у Дрогобичі і надалі процвітатиме, то весь ринок у Дрогобичі доведеться закрити.

Жити цивілізовано чи і надалі купувати крами з землі на стихійних ринках – вибір за покупцями. А тим часом на вулиці Шолом Алейхема з торгівлею уже покінчено. Підприємці переїхали на вулицю Володимира Великого. А це означає, що процес з впорядкуванням торгівлі в центральній частині Дрогобича таки запущено.