виставка в ДрогобичіТам, де історія переплелася з духовністю: У вежі-дзвіниці костелу Святого Варфоломія відкрили виставку ікон Пресвятої Богородиці

У четвер, 20 вересня, у вежі-дзвіниці костелу Святого

Варфоломія, яка розташована у центрі Дрогобича, відкрили постійно діючу виставку ікон Пресвятої Богородиці, повідомляє ДНК з посиланням на ДМР.

Участь у відкритті взяли представники духовенства римо-католицької, української греко-католицької та української автокефальної православної церков. Також участь у заході взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма та Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський.

У ході відкриття виставки відбувся виступ хорової капели «Гаудеамус». Також з історичною доповіддю виступив історик Леонід Тимошенко.

З відкриттям цієї унікально виставки дрогобицьку громаду привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський, Архієпископ Мєчеслав Мокшицький — митрополит римо-католицької церкви в Україні, Владика Григорій Комар — єпископ-помічник СДЄ, отець Михайло Бачинський (УАПЦ).

На завершення заходу від імені римо-католицької громади виступив Адам Лех — голова польського товариства у місті Дрогобичі, завдяки якому спільно з духовенством костелу Святого Варфоломія було проведено ремонтні роботи у вежі-дзвіниці та презентовано виставку ікон Пресвятої Богородиці.

Модератором заходу виступив отець Мирослав Лех — настоятель костелу Святого Варфоломія у Дрогобичі.

Захід відбувся у межах відзначення 927-ї річниці від заснування міста Дрогобича.

Зазначимо, на виставці представлено ікони Пресвятої Богородиці та артефакти часів підпілля церкви у Дрогобичі, з-поміж яких — дві ікони Ісуса та Марії в українському однострої, які передані з дому покійного отця Івана Гринчишина.