вшануванняПам’яті Героя України: у гімназії №5 відкрили дошку, присвячену Сергію Кульчицькому та облаштували музейну кімнату

У переддень 14 жовтня, – Дня захисника України, – на фасаді дрогобицької гімназії №5 урочисто відкрили та освятили пам’ятну дошку, присвячену українському військовому, генерал-майору, начальнику управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України, Герою України Сергію Кульчицькому, ім’я якого тепер носить навчальний заклад.

вшанування

Участь в урочистому заході взяв міський голова Дрогобицької громади Тарас Кучма, який, перебуваючи в зоні бойових дій, був лікарем медичної служби батальйону Кульчицького.

«Це дуже хвилююча подія для мене – відкривати першу в Дрогобичі школу імені Сергія Кульчицького. Школу імені новітнього героя. Це велика честь і надзвичайно велика відповідальність для кожного, хто навчається зараз чи буде навчатись в цьому закладі – нести почесне звання випускника гімназії імені генерала Кульчицького» – наголосив міський голова Дрогобицької громади Тарас Кучма.

З нагоди відкриття пам’ятної дошки до Дрогобича прибув командир батальйону оперативного призначення імені генерала Кульчицького майор Максим Масний, військовослужбовці батальйону, військовослужбовці дрогобицької роти Нацгвардії, атовці-ветерани, які знали та поважали Сергія Кульчицького, як непересічну особистість та людину, яка зробила неоціненний вклад у захист України від зовнішнього ворога та задля вирішення внутрішніх протистоянь.

вшанування

Окрім героя Сергія Кульчицького, школа вшановує пам’ять ще двох воїнів, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це випускники Дрогобицької гімназії №5 Ігор Борис та Богдан Вовк.

Ігор Борис був майданівцем. 21 травня 2014 року його мобілізували. Він проходив військову службу в 24 окремій механізованій бригаді ім. Данила Галицького. 11 липня 2014 року дрогобичанин загинув у селі Зеленопілля на Луганщині під час артилерійського обстрілу наших позицій ворогами.

вшанування

Богданові Вовкові цього року могло б виповнитись 52 роки. У липні 2014 року він був мобілізований до лав Національної гвардії України, – служив техніком 3-ї окремої бригади ІІ батальйону 5-ї роти оперативного призначення. 14 лютого 2015 року його підрозділ був направлений до Дебальцевого, щоб відбити напад ворогів на важливі об’єкти. Група потрапила в засідку та була обстріляна. Богдан зазнав чисельних осколкових поранень, від яких помер. За особисту мужність і героїзм Богдана Вовка нагородили орденом за героїзм ІІІ ступеня посмертно.

Після урочистостей на подвір’ї гімназії №5 ім. генерала Кульчицького висадили калинову алею.
Окрім пам’ятної дошки на фасаді школи, у Дрогобицькій гімназії №5 облаштували музей-кімнату, присвячену Сергієві Кульчицькому та загиблим героям-дрогобичанам Ігорю Борису і Богданові Вовку.

Тут зібрано тематичні військові книги, публікації та особисті військові речі дрогобичан. В ближчому часі шкільний музей поповниться особистими речами Сергія Кульчицького – їх обіцяла передати дружина загиблого героя Надія Кульчицька.