торгівля з земліВпродовж останніх днів температура повітря у Дрогобичі сягає 26-27 градусів за Цельсієм

У таку пору доволі стрімко зростає статистика захворюваності на кишкові інфекції.

Як зазначають у відділі охорони здоров`я ДМР, у порівнянні з зимовим періодом цього року кількість інфекційних захворювань зросла у 1,5-2 рази. Цю статистику обґрунтовують тим, що у літній період зростає загроза зараженню через споживання неякісних продуктів харчування та дотримання гігієни. Тому важливо дотримуватися правил гігієни, аби вберегти себе та рідних від хвороби.

торгівля з землі

Одним із джерел передачі харчових токсикоінфекцій є стихійні ринки, — стверджують та запевняють лікарі.

торгівля з землі

У Дрогобичі боротьба зі стихійною торгівлею триває. Працівники КП «Муніципальна варта» та поліції систематично проводять рейди та роз`яснювальні бесіди у місцях стихійної торгівлі поблизу вул. Ковальської, але громадяни продовжують купувати овочі, фрукти та молочні продукти «з асфальту». Якщо спостерігати від ранку, як ця продукція завозиться і в яких умовах вона реалізовується, де поруч коти, собаки, бруд, то цілком очевидно, що придбавши ці продукти, покупець приносить в домівку з продуктами «букет» бактерій, які неодмінно вкладуть у лікарняне ліжко споживачів цієї продукції.

торгівля з землі

Окрім загрози здоров’ю, цей стихійний ринок породжує ще іншу проблему — руйнування благоустрою, оскільки стихійні торговці знищили газони, які довелося відновлювати за рахунок платників податків.

торгівля з землі

торгівля з землі

Раніше стихійні торговці нарікали, що у продуктовому ринку нема місць. Адміністрацією ринку було вжито заходів та облаштовано додатковий ряд на 80 місць. Сьогодні частина цих місць залишається незаповненою.

торгівля з землі

торгівля з землі

Окрім місць у центральному ринку, на території Дрогобича облаштовано спеціальні майданчики на вулицях В. Великого біля будинків №7а та №9 (від повороту з вул. О. Гончара), будинку №13 та не території ринку «Володар», М. Грушевського майданчик навпроти ЗОШ №16 (район «Медтехніки»).

торгівля з землі

Кількість торговців продуктами «з асфальту» не зменшуються, оскільки є попит. Тому тільки громада може зробити вибір: або закуповувати молочну продукцію та городину у критому центральному ринку, або продовжувати підтримувати стихійних торговців та ставити під загрозу здоров’я своє та близьких.

Прес служба ДМР