інсулінУ Дрогобичі вирішують ситуацію, яка склалася із безоплатним забезпеченням інсуліном, хворих на діабет

Станом на сьогоднішній день у Дрогобичі, як і у інших містах України, склалася критична ситуація щодо забезпечення

препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет людей.

Як повідомляють у відділі охорони здоров`я ДМР, кошти на закупівлю інсуліну виділяються на виконання загальнодержавної програми з державного бюджету — обласним бюджетам, а вже обласний бюджет розподіляє кошти між адміністративними одиницями області. Тобто інсуліном хворих на цукровий діабет безкоштовно забезпечує держава, виплачуючи компенсацію аптекам, передає ДНК.

Для Дрогобича на 2018 рік передбачено 1,4 млн грн. державних коштів з необхідних розрахункових — 2,5 мільйона.

Станом на сьогодні аптеки міста видали препаратів інсуліну вже на суму 1,4 млн грн. Оскільки субвенція надходить щомісячно в сумі 117 тис. грн., то загалом надійшли ще лише 820 тис. грн., які вже відшкодували аптекам. Тому заборгованість обласного бюджету перед власниками аптек вже сягає 470 тис. грн. Така заборгованість викликана тим, що кошти, передбачені державою, виділятимуться ще до кінця року в загальній сумі 1,4 млн грн.

Зазначимо, що щомісячна субвенція надходить лише сумі 60% від необхідної — 117 тис. грн.. при необхідних розрахункових 220 тис. грн..

У зв`язку з цим дрогобичани, які хворіють на діабет, не мають можливості зараз безкоштовно отримати ліки у аптеках міста.

З цього приводу міський голова Дрогобича Тарас Кучма звернувся до голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, з проханням посприяти у виділенні додаткових коштів на придбання інсуліну для безоплатного забезпечення хворих на цукровий діабет у Дрогобичі.

Окрім цього, 16 серпня у Дрогобицькій Ратуші під головуванням заступника міського голови Василя Качмара відбулася нарада з представниками фармацевтичних мереж, які реалізують свою діяльність у місті Дрогобич.

Під час наради було прийнято рішення про те, що впродовж наступних декількох днів аптеки відпускатимуть по можливості хворим на діабет інсулін, а впродовж цього часу Дрогобицька міська рада звернеться з гарантійним листом в головні офіси фармацевтичних фірм з гарантією про те, що до жовтня 2018 року кошти, затрачені на реімбурсацію інсуліну, будуть відшкодовані в повному обсягу, а відтак хворі матимуть можливість безперебійно отримувати препарат.

Про це повідомив сьогодні, 20 серпня, під час щотижневої наради міського голови з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста заступник міського голови Василь Качмар.

За словами посадовця, це на початку 2018 року у МОЗ України надсилали листи з проханням до фінансувати реалізацію вказаної програми у сумі понад мільйон гривень.

«Міська влада докладе всіх зусиль, щоб люди мали можливість безкоштовно отримати життєво необхідний для них препарат, однак акцентуватиме на державному фінансовому забезпеченні цієї програми, оскільки це державна програма», — резюмував міський голова Тарас Кучма.

Варто зазначити, що така ситуація із забезпечення препаратами інсулінозалежних є не лише в Дрогобичі чи Львівській області, а й у інших регіонах України.