ДрогобичводоканалНа четвер, 8 вересня, КП «Дрогобичводоканал» запланувало у місті проведення масштабних планових робіт, пов’язаних із заміною двох аварійних ділянок водопроводу на перехресті вул. Св. Юра-Горішня Брама-Бориславська

Одна з цих ділянок збудована ще у 30 роках минулого століття, в іншої термін експлуатації також уже понад півстоліття. У зв’язку з цим, на час виконання робіт, які орієнтовно, прогнозують на підприємстві, мають бути завершені до 21.00 8 вересня, на значній частині вулиць міста буде припинено водопостачання.

Наріжним каменем успішного і вчасного проведення планового ремонту є підготовчі роботи, які переважно для населення залишаються за завісою невідомості.

«Кожному плановому ремонту мережі передує ретельний аналіз обсягу, складу матеріалів та обладнання, необхідних для проведення робіт. Проводиться моніторинг ринку вартості цих ресурсів. Відтак – закупівля необхідного обладнання та матеріалів»,- характеризує хронологічний ланцюжок професійної тактики головний інженер водоканалу Василь Головко.

Підготовчий етап передбачає забезпечення доступу до мережі та повну її готовність до запланованих робіт.

Щодо четвергового ремонту, то земляні роботи на аварійних ділянках водопроводу підприємство провадить ще з понеділка. Ведеться інтенсивна підготовка, аби у день припинення водопостачання впоратися із завданням справно. Для непрофесійного ока може видаватися можливим зміщення часового графіку робіт, фахівці ж стверджують, що підготовчий процес у жодному разі не може бути зірваний, адже на нього припадає близько 70% обсягу планового ремонту.

Обов’язковим складником етапу підготовки є зневоднення мережі на ремонтній ділянці водопроводу.

«Враховуючи складність розташування аварійних ділянок на перехресті вулиць Св. Юра- Горішня Брама-Бориславська, де сполучаються водопровідні комунікації як з Гірнянського, так і з Урізького водозаборів, цього разу ми змушені будемо зневоднити значну частину мереж міста», – каже Василь Головко.

Роботи на перехресті ремонтники розпочнуть у четвер із 7 години ранку. Крім заміни двох аварійних ділянок, на четвер також заплановане під’єднання до міської мережі новозбудованого водопроводу на вул. Бориславській. Протягом четверга-п’ятниці відбуватиметься під’єднання водопровідних вводів з нової мережі до житлових будинків на цій вулиці. Тому мешканці вул. Бориславської уже після відновлення водопостачання у місті, ще деякий час будуть частково обмежені у наданні цієї послуги.

Адміністрація водоканалу наголошує: не варто розраховувати, що вода у момент завершенням ремонтних робіт одразу з’явиться у кранах. Процес стабілізації водопостачання займе якийсь час, оскільки попередньо мережа буде повністю зневоднена.