28 червня в Україні відзначають державне свято – День Конституції

Цьогоріч виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону України.

У Дрогобичі у день свята планують організувати танцювальний флешмоб. Як розповіла керівниця відділу культури та мистецтв Управління Леся Татарська, в 11:00, у вівторок, на площі Ринок стартуватимуть урочистості з нагоди свята.

Цьогоріч, через війну, ми не проводимо надто масових і пишних святкувань. Однак плануємо невелику творчу імпрезу із флешмобом та українською піснею. Тому хто в цей час проходитиме поруч, – може долучитися до дійства, – зазначила Леся Татарська.

Захід розпочне Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю «Верховина». З короткою доповіддю виступить директор Київського музею-садиби М. Рильського Вікторія Колесник. Родзинкою дійства буде танцювальний флешмоб від творчого колективу «Верховинка».

Відтак о 13:00 год. у Сквері 19 ст (позаду Костелу Св.Варфоломія) центральна бібліотека міста проведе патріотичний захід – бібліоінтерв’ю “Конституція України: від Гетьмана до Президента”.

Усі заходи відбудуться за наявності сприятливої погоди та відсутності повітряних тривог – зазначають в Управління культури та розвитку туризму.

Додамо, 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію.

Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.

Від початку ухвалення нинішній Основний Закон України змінювався кілька разів.

У Конституції України закріплена ціла низка як традиційних, так і нових гарантій прав та свобод людини та громадянина, які дозволяють кожному обирати вид своєї поведінки, користуватися економічними й соціально – політичними свободами та соціальними благами як в особистих, так і в суспільних інтересах.