До дня Листопадового чину управління культури та розвитку туризму Дрогобицької міської ради презентувало мапу Дрогобиччини періоду Західноукраїнської народної республіки.

Над втіленням задуму працювали спеціалісти управління культури та розвитку туризму під керівництвом історика, науковця Володимира Ханаса, передає ДНК.

За словами посадовця – ідея розробити мапу, яка демонструватиме Дрогобиччину в різні епохи становлення української державності, виникла цьогоріч. Відтак управління одразу взялось збирати, систематизовувати інформацію та напрацьовувати історичні довідки.

До 105-ї річниці Листопадового чину презентували мапу Дрогобиччини, яка демонструє короткий, однак вкрай важливий для нашої історії період – створення та діяльності ЗУНР (1918-1923рр).

Розроблена мапа містить реєстр старшин та стрільців Української Галицької Армії, які є вихідцями Дрогобиччини, списки стрільців УГА, які загинули/померли та були поховані на Дрогобиччині. Також на карті позначені могили борців за волю України та Січових Стрільців, відтиски печатки Боєвої Управи в Дрогобичі та печатки Державного повітового комісаріату в Дрогобичі.

«В різні періоди становлення української державності приховувалась частина тих чи інших історичних подій. Зараз важливо відновити історичну правду, чітко знати свою історію та не дозволяти її спотворювати надалі» – переконаний розробник мапи, історик Володимир Ханас.

Презентували мапу під час віче з нагоди 105-ї річниці створення ЗУНР, яке відбулось біля історичного корпусу музею «Дрогобиччина» на вулиці Івана Франка. Саме в цій споруді з листопада 1918 року діяли органи державної влади Західноукраїнської Народної Республіки.

Паралельно, управлінням культури та розвитку туризму напрацьовуються історичні довідки про інші історичні епохи становлення української державності, а також інформація про перші згадки, важливі історичні події та постаті, які є вихідцями сіл Дрогобицької громади.