нарадаВже впродовж тривалого періоду часу у Дрогобичі обговорюють пропозицію відкриття кімнати-музею Івана Франка

З цього приводу відбулась низка переговорів між керівництвом міста та ректоратом Дрогобицького державного

педагогічного університету імені Івана Франка.

Відтак вже цього року у Дрогобичі планують розпочати роботи з облаштування кімнати-музею, передає ДНК з посиланням на ДМР.

Як зазначив начальник відділу культури та мистецтв ДМР Олег Яводчак на щотижневій нараді міського голови Дрогобича з керівниками структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств та держустанов міста, відділом культури вже зроблено певну роботу щодо облаштування музею, зокрема є готовий проект.

До слова, автором проекту кімнати-музею є директор Дрогобицької дитячої художньої школи Ігор Шимко.

Планують облаштувати кімнату-музей на базі філологічного факультету ДДПУ імені Івана Франка — колишньої Дрогобицької гімназії, де навчався Іван Франко. Завершити роботи мають на меті до 27 серпня — дня народження Івана Франка.

Кошти на реалізацію цього задуму планують залучити не лише з міського бюджету, а й з інших фондів.

Також в цьому році планують вирішити питання з реалізацію задуму встановлення пам`ятника Лесі Українці на території, прилеглої до ЗОШ №4. У реалізації цього проекту братиме участь міська організація «Просвіта».

За дорученням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара, вже найближчим часом заплановано засідання робочої групи, в ході якого більш предметно окреслять плани щодо облаштування музею та встановлення пам`ятника Лесі Українці у Дрогобичі.