Пільговики та перевізникиЄдине, на чому наголошує Ігор Куцупей, водії просять, щоб пасажири пільговий статус підтверджували посвідченнями

Як інформує головний спеціаліст з питань інфраструктури відділу економіки виконкому Дрогобицької міської ради Ігор Куцупей, перевізники міста і надалі перевозитимуть безплатно пільгові категорії громадян, незважаючи на те, що кошти їм не будуть відшкодовані. Про це є домовленість з керівниками транспортних фірм, що обслуговують міські маршрути.

Нагадаємо, на конференції ЛОО ВГО «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників» відповідно до рішення представників трудових колективів постановили: рекомендувати керівникам АТП в межах області з 8 лютого до 1 квітня возити безкоштовно лише учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів. Після цього терміну від влади області та держави перевізники очікують вирішення проблеми перевезення пільговиків, рекомендуючи керівництву Львівщини та України надавати адресну допомогу усім категоріям пільговиків. Водночас перевізники наполягають: пільговий проїзд як явище варто скасувати.

З 1 червня 2015 р. на підставі Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VІІІ та постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» право пільгового проїзду надається:
— інвалідам війни та учасникам бойових дій;
— інвалідам І групи (загального захворювання) та особам які їх супроводжують;
— інвалідам II групи (загального захворювання);
— потерпілим від аварії на ЧАЕС І категорії;
— ліквідаторам аварії на ЧАЕС II категорії;
— ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ;
— вдова ветерана військової служби, вдова ветерана органів внутрішніх справ;
— вдови та ветерани служби цивільного захисту, державної кримінально — виконавчої служби, податкової міліції, державної пожежної охорони;
— дітям — інвалідам;
— дітям — сиротам;
— дітям, позбавлених батьківських прав;
— дітям з багатодітних сімей;
— учням з-поміж малозабезпечених сімей;
— пенсіонерам за віком.