ДрогобичводоканалКоштом державного та місцевого бюджетів до кінця цього року заплановано провести реконструкцію аераційної системи на очисних спорудах КП «Дрогобичводоканал»

Повідомляє Дрогобиччина — новини краю з посиланням на прес-службу водоканалу.

На наступний рік у КП «Дрогобичводоканал» ставлять за мету реконструювати вторинні відстійники, на що знадобиться близько 8 млн грн.

Очисні споруди, будівництво яких велося у 70-их роках минулого століття, потребують комплексного оновлення. Роботи надто вартісні, тому просуватися у напрямку реконструкції, вважають в адміністрації водоканалу, сьогодні можливо тільки поетапно.

За словами речниці водоканалу Лесі Ясюри, на підприємстві в добу очищають 35 куб м стічних вод, що становить приблизно 30% проектної потужності. Колись цей показник становив 100 куб м у добу. Частково це зменшення спричинене зупинкою роботи великих промислових підприємств Дрогобича. Втім малий об’єм стічних вод на очисних спорудах сьогодні можна вважати лакмусом екологічної свідомості. Не секрет: там, де нема каналізаційної мережі, стоки виводять до річки. Особливо ця загрозлива для природи практика поширена у селах району».

«Можливості приймати й очищати більше побутових стоків у нас відкриті, – каже начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала. – Єдине, що потрібно, аби у людей визріло розуміння: без правильного каналізування не поліпшити екологічної ситуації із забрудненням річок».