«Підтримка приватного сектору у відновленні логістики та торгівлі» – під такою назвою відбувся форум з підприємцями міста

Захід ініціювала ГО «Асоціація платників податків України» у Львівській області спільно із відділом інвестиційної політики Львівської ОДА, Обласним та місцевим центрами зайнятості, а також Управління інвестицій та економічного розвитку ДМР.

На активний діалог із фахівцями були запрошені місцеві підприємці Дрогобича, територіальної громади та представники релокованого бізнесу, передає ДНК.

Під час заходу порушили кілька актуальних питань:

  • «Фінансові можливості: або де взяти гроші на розвиток бізнесу»,
  • «Зовнішнє кредитування»,
  • «Експорт продукції»,
  • «Кроки для написання гранту»,
  • «Започаткування власної справи і підтримка від ЦЗ» та інші.

Із вітальним словом до учасників форуму звернувся міський голова Дрогобича.

Модератором заходу виступила Лілія Долінська, голова ради Територіального відділення всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків» у Львівській області.

Найперше Лілія Долінська подякувала присутнім підприємцям за те, що мужньо тримають економічний фронт країни, при цьому донатять ЗСУ, а також сплатою ПДВ наповнюють бюджет.

Усі ми віримо в нашу перемогу. Однак, маємо уже сьогодні працювати на перспективу та розвиток України загалом та підприємництва зокрема. А відтак розвиток кожного українського міста. Сьогодні у Дрогобич завітала команда професіоналів, які готові поділитись цікавими кейсами щодо написання грантів з підтримки власної справи, розширення існуючого бізнесу та нарощення його потужностей. Тому вірю, що наш досвід стане вам у нагоді. Тим паче, наш захід відбувається за підтримки проєкту USAID «Економічна підтримка України», які активно підтримують цікаві підприємницькі ініціативи українських міст, – наголосила Лілія Долінська.

Під час виступу Орест Фільц, керівник відділу інвестиційної політики Львівської ОДА зазначив, що їхня команда впродовж двох останніх років успішно займається грантовою підтримкою підприємців Львівщини.

Війна – це не лишень про втрати, але й нові можливості. Сьогодні грантодавці як ніколи зацікавлені підтримувати бізнес України. Однак, наша порада – завжди слід розпочинати з малого. Є чимало грантів, на здавалось би, невеликі суми коштів. Однак – вони є тим стартом для підприємців, щоб в подальшому претендувати на більші та серйозніші. Окрім цього, грантодавці сьогодні активно підтримують кластери та альянси. Тому підприємцям можна групуватись та спільно перемагати. Також зелене світло по грантах в сімейному бізнесу та аграрному, – наголосив Орест Фільц.

Відтак, Оксана Віхоть, представниця відділу інвестиційної політики ЛОВА розповіла присутнім про Кроки для написання успішного гранту, терміни та інші корисні кейси для отримання підтримки бізнесом.

Сподіваюсь наш форум був корисним для усіх учасників. Оскільки тут прозвучав головний меседж – гранти це не кредити. Тому підприємцям, представникам релокованого бізнесу слід не втрачати актуальних можливостей часу та змагатись за гранти, які допоможуть масштабувати наявний бізнес або ж відкрити власну справу з нуля, – резюмувала форум керівниця Управління інвестицій та економічного розвитку ДМР Леся Лазунда.